כשחינוך וטכנולוגיה נפגשים בברזיל

על מנת להבין את החשיבות של תחום טכנולוגיות החינוך (Ed-tech) בברזיל חשוב להבין את הפוטנציאל הקיים במדינה.

הקהל הפוטנציאלי שעתיד לשמש כלקוח מגוון מאוד וכולל בתוכו: אוניברסיטאות, בתי ספר, ארגוני חינוך במדינה המאגדים תחתם וועדים או מוסדות אחרים וכמובן חברות IT וטכנולוגיה שמעוניינות לספק את השירות הזה לקהל הרחב.

כמה רחב? בברזיל ישנם כיום כ- 50 מיליון תלמידים, המספר כולל את בתי ספר על כל שלביו ואוניברסיטאות, אלה לומדים בכ- 200,000 מוסדות חינוך שונים ומעסיקים מעל ל- 2 מיליון מורים ומרצים בתוך מערכת חינוך מורכבת. המערכת מורכבת כיוון שהיא כוללת בתוכה מוסדות פרטיים וציבוריים ורקעים סוציו-אקונומיים שונים ומגוונים הנפרסים בשטח מדינה של מעל ל- 8 מיליון קמ”ר המחולק ל- 26 מדינות.

לאור המורכבות הצורך בטכנולוגיות שישמשו להנגשת המידע בצורה מקוונת עולה בשנים האחרונות בצורה ניכרת ונראה כי גם ההשקעה הכספית של המוסדות עולה גם היא.

 

לפי דוח של ה- OECD רק בשנת 2015 השקיעה ברזיל בחינוך 5.7% מהתוצר הלאומי הגולמי (GDP). על פי נתונים של כ-6 מדינות שונות בברזיל: אלאגואס, באיה, מינאס ג’ראיס, פרנמבוקו, ריו דה ז’נרו וסאו פאולו כ- 190 ארגונים, רובם סטארט-אפים עובדים על פיתוח מוצרים טכנולוגיים ופתרונות הממוקדים בסקטור החינוך במדינה.

התחומים העיקריים שבהם אנו רואים את הצורך בשוק הם התחומים הבאים: Artificial Intelligence, Virtual Reality, learning games and gamification בהם יש לישראל מגוון של מוצרים ופתרונות להציע לשוק זה.

את העניין בטכנולוגיות ופתיחות לרכישת תוכנות ומוצרים מתקדמים בתחום החינוך ראינו כבר בשנה שעברה בתערוכת BETT בלונדון, שם הוקם ביתן לאומי ישראלי. לתערוכה הגיעו גופים ברזילאים שונים על מנת לבחון את הטכנולוגיות החדשנות בתעשייה והראו עניין רב בקטלוג של החברות הישראליות.

על מנת לקבל אינדיקציה נוספת להתפתחות הסקטור בברזיל הגיעה הנספחות במאי האחרון לבקר בתערוכת BETT בסאו פאולו, ברזיל, שם גילינו תערוכה ממוקדת טכנולוגיות, תוכנות ושירותים מקוונים לחינוך. שמחנו לראות גם 2 חברות ישראליות שכבר עובדות בברזיל שהשתתפו בביתן פרטי.

העניין בטכנולוגיות ישראליות גדל עם ביקור פרטי של כמה חברות ישראליות בברזיל להם סייענו בלו”ז פגישות עם גורמים מקומיים. כמו כן התקיימו ביקורים של כמה גופים מובילים בתעשייה הברזילאית בישראל שביקשו לסייע בפגישות עם חברות שיש להן עניין בהן.

גם השנה נקדם את הביתן הישראלי בתערוכה בלונדון ונסייע לתאם פגישות מראש.

אם אתם חברה ישראלית מתחום החינוך ויש לכם עניין בשוק הברזילאי אני מזמינה אתכם לפנות אלינו ונשמח לסייע בכניסתכם לשוק – rio@israeltrade.gov.il

 

 

 

צור קשר עם:

טלי סגל- אורדנטליך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל