טרנספורמציה דיגיטלית הופכת למציאות בתעשיית הכרייה

הנספחות הכלכלית השתתפה השבוע בסמינר הטכנולוגי השביעי לתחום הכרייה- 7.SAT, שאורגן על ידי קודלקו והאגודה הצ’יליאנית של חברות טכנולוגיית המידע (Acti), בהשתתפות סגן שר הכרייה, פאבלו טראזאס, וסגנית שרת התקשורת, פמלה גידי.

אירוע זה מזמין את אורחיו לחשוב על האופן שבו אנו עומדים בפני אתגרי הפיתוח של כריית העתיד, שבו הטכנולוגיה משחקת תפקיד מפתח, לא רק בגלל הפוטנציאל הידוע, אבל גם כדי להכניס לעולם הכרייה עובדים ואנשי מקצוע שנולדו בעידן הדיגיטלי, אשר ללא ספק ייתן דחיפה מוחלטת הדיגיטליזציה של המגזר.

. SONAMI איגוד חברות הכרייה, באמצעות הקרן הטכנולוגית שלו, תמך באופן פעיל במפגש זה ונשיא האיגוד, דייגו הרננדז, אמר כי “שילוב של טכנולוגיות חדשות גורם לשינוי אמיתי בייצור של מוצרים ושירותים, ביצירת ערך כלכלי, ובמיוחד ב את הגישה למידע בזמן אמת “.הרננדז הוסיף כי “הכרייה חייבת גם לשלב ולאמץ יותר ויותר טכנולוגיות חדשות וחדשנות לתהליכי הייצור הקשים  שלה  “.

דברים אלו מסמנים את השינוי שאנו רואים בחודשים האחרונים במודל החיפוש אחר טכנולוגיות והפתיחות שתעשיות מסורתיות אלו מגלות לחדשנות חיצונית. אם בעבר החברות היו מרוכזות פנימה ולעיתים שילבו פיתרון חיצוני שהיה לרוב של חברה גדולה ומוכרת בשנה האחרונה ניתן לראות שיותר ויותר חברות מקומיות פותחות מחלקות חדשנות עצמאיות שפותחות את האתגרים של החברות לשוק.

הפעילות הזו נתמכת בחלקה על ידי FUNDACION CHILE שהוא גוף משמעותי בתחום החדשנות במדינה שפתח לאחרונה ענף שלם לחדשנות בתחום המכרות עם תוכניות ספצפיות להטמעת טכנולוגיה בשם Expande.

דוגמא אחת לפתיחות של החברות מגיעה מחברת אנטופגסטה מינרלס  שהיא אחת המובילות בצ’ילה בכריית נחושת ומספר מחצבים נוספים ועד היום התרכזה בחדשנות פנימית ומינימלית . החברה השיקה אתר ייעודי עם מידע ונתונים על יוזמות החדשנות שלהם ואף פירסמה מסמך רשמי המרכז את אתגרי החברה בתחומים שונים של טכנולוגיה וניהול. אף שבמקומות מסויימים שיטות

כאלו נפוצות מאוד בצ’ילה זה נחשב חריג ובולט ביותר לגלות כזו מידה של פתיחות בחברה עסקית מובילה.

התעשייה פועלת לקראת כרייה מתמשכת ואוטונומית, עם מערכות ניטור בזמן אמת לתהליכי ייצור וטכנולוגיות חדשות התורמות לשיפור ברמות היעילות והפרודוקטיביות.לישראל יש הרבה מה להציע בתחומים אלה, ולכן חשוב שנוכל למקד את מאמצינו להגביר ולחזק את הגישה של הטכנולוגיות והפתרונות הישראלים בניהול נתונים, רשתות, קישוריות וסייבר. הכרייה כיום זקוקה לסנסורים נוספים, לעיבוד נתונים אינטליגנטי יותר, לרובוטים המבצעים את המשימות המסוכנות והנחוצות ביותר, ציים אוטונומיים של משאיות ושליטה מרחוק על חדרי בקרה .

הירידה במיצוי החומר דורשת מהתעשייה להתייעל ולחפש שיטות חדשות לאתר את המחצבים מוקדם יותר ובצורה ממוקדת יותר ולאחר מכן להפיק אותם בצורה בטיחותית וזולה כמה שיותר.
אנו מזמינים חברות רלוונטיות לפנות לנספחות כדי להתחבר ליוזמות אלו עם פתרונות רלוונטיים.

 

 

 

צור קשר עם:

הדר שור

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל