איך הסכם הסחר עם המרקוסור עוזר לכם?

הסכם הסחר עם איחוד המכסים של המרקוסור הוא ההסכם שכל יצואן שחושב על אמריקה הלטינית או עובד עם אמריקה הלטינית צריך להכיר.

המרקוסור או בהגייה הפורטוגזית ‘מרקסול’ הוא הסכם איחוד המכסים של 4 מדינות חשובות באמריקה הלטינית ברזיל, ארגנטינה, אורוגוואי ופרגוואי. ההסכם בין מדינות אמריקה הלטינית נחתם לפני מעל ל- 30 שנה ומאז רוב המדינות באמריקה הדרומית חתמו על הסכם סחר עם הגוש המאוחד, עניין שיכול להקשות על סחורות המגיעות מחוץ ליבשת.

Mercosur memebers with national flags on 3D globe.

בשנת 2010 הצליחה ישראל להיות המדינה היחידה מחוץ לאמריקה הלטינית שמוציאה לפועל משא מתן ארוך לכדי הסכם ממשי עם מדינות המרקוסור.

המשמעות היא שסחורות הנמצאות בהסכם יקבלו הטבה של מס יבוא מופחת עד לכדי 0%. הטבה משמעותית מאוד כאשר מגיעים להתחרות בשווקים של אמריקה הלטינית ובסחורות מקומיות.

ההסכם כולל מוצרים המגיעים ויוצאים מהמדינות, ההטבות הן לסחורות ממדינות ההסכם אשר מיובאות לישראל וכמובן ליצואנים ישראלים שמעוניינים לייצא את הסחורה שלהם למדינות אלה. כל יבואן/ יצואן יכול לבדוק בנספח להסכם באתר או לפנות למשרדנו ולבדוק האם ההסכם כולל את המוצר אותו הוא מתכוון לייצא או לייבא.

ואם אתם כבר יודעים על ההסכם ועובדים איתו אנחנו צריכים את העזרה שלכם. מידי כמה שנים מתכנסת ועדה כלכלית מעורבת אשר בודקת ומעדכנת את ההסכם. התכנסות הועדה כוללת את ישראל וארבעת המדינות החברות ויחד דנים בנתונים ובשיפורים.

אז אם אתם מייצאים או מייבאים מאחת המדינות המצוינות לעיל נשמח לשמוע ממכם מה האתגרים שלכם על האתגרים והקשיים אם יש כאלה. למענה על סקר קצר הקש כאן.

 

 

צור קשר עם:

טלי סגל- אורדנטליך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל