פרו מתמרקת לקראת אירוע הספורט הגדול בתולדותיה, ואתם מוזמנים להשתתף

ב26 ביולי 2019 ייפתחו בלימה המשחקים הפאן אמריקאים, ה”אולימפיאדה של יבשת אמריקה-רבתי”. במשך שבועיים אירוע זה ימשוך לבירת פרו תשומת לב מיבשת אמריקה כולה, מהסוג שקרתה לעיתים נדירות בהיסטוריה שלה, כאשר לימה וסביבותיה יארחו כ10000 ספורטאים מ41 מדינות, שיתחרו ב39 ענפי ספורט שונים.

7 חודשים נותרו לפתיחת המשחקים, ובצד העובדה שרוב התשתיות הפיזיות ה”כבדות” (איצטדיונים, הכפר האולימפי) כבר הושלמו או קרוב לכך, ההכנות בנושאים שיכולים להיות יותר מעניינים עבור התעשייה הישראלית, כמו תשתיות האבטחה, ההגנה בסייבר ופתרונות בנושאי IT ו BROADCAST, רק כעת נכנסות להילוך גבוה, שכולל הוצאת קולות קוראים ומכרזים בתחומים אלה.

תקציב המשחקים כולם, לפי הערכות, עומד על כ1.2 מיליארד דולר, כאשר מתוך זה כמעט חצי מיליארד מוקדש לתשתיות, כ180 מיליון לכפר האולימפי, 430 לארגון ועוד כ100 מיליון ל”הוצאות אחרות”. מי שמנהל את כל העסק הוא הוועדה המארגנת של המשחקים, שמה COPAL, אולם עקב קשיים ועיכובים כאלה ואחרים ממשלת פרו החליטה לפנות לסוכנות האו”ם United Nations Office for Project Services (UNOPS) ולתת לה מנדט לניהול התהליך המכרזי עבור חלק מהנושאים, בהם כמעט כל מה שנוגע לפתרונות אבטחה וIT.

תחת מנדט זה, ראינו בחודשיים האחרונים הוצאה של קולות קוראים לקבלת מידע (RFI) בנושאים של גילוי והתראה (אוגוסט 2018), שירותי ותשתיות תקשורת (ספטמבר 2018) ובשבוע האחרון יצאה הקריאה לקבלת הצעות בתחום מרכזי בקרה – עוד תחום בו ישנן יכולות ישראליות מוכחות, כולל ניסיון באירועי ספורט גדולים בעבר.

מדובר בהקמת מרכז בקרה אינטגרטיבי מרכזי שיאסוף אליו מידע מעשרות אתרים וסנסורים, וכן מרכזי בקרה קטנים יותר נוספים. הדד ליין להגשת המענים לRFI הוא 8:00 בבוקר של יום שני, 29.10 בשעון ישראל. ההתנהלות כולה משני הצדדים צריכה להיות בספרדית – כל המידע, כולל המסמך בן 160 העמודים המפרט בדיוק את הדרישות, מצוי בספרדית בלבד, וכך יש לשלוח גם את המענים. שלב זה אינו בבחינת דרישת-סף על מנת להשתתף במכרז עצמו לכשיבוא, אבל זה מאוד מומלץ לא לוותר עליו.

כל המידע המדובר מצוי באתר: https://www.ungm.org/public/Notice/79105

תוך הבנת מגבלות השפה והזמן להגשת המסמכים שצוינו לעיל, אנחנו בנספחות הכלכלית נשמח לסייע לכל חברה ישראלית שמתעניינת להשתתף. מי יתן והטוב ינצח, גם במשחקים עצמם וגם בהכנות אליהם.

צור קשר עם:

לאו (אריק) מקוך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל