מתרגשים לקראת פתיחת הביתן הלאומי בתערוכת Rio Oil & Gas

אחרי שבמאי האחרון ביקרתי בארץ לכנס בתחום הנפט והגז עליו סיפרתי לכן כאן ואחרי שעשינו יחד עם מכון הייצוא את כל ההכנות הנדרשות, הגיע הרגע לו חיכינו- בקוב יגיעו לברזיל 10 חברות ישראליות שישתתפו בביתן הלאומי של ישראל בתערוכה החשובה והגדולה בתחומה באמריקה הלטינית Rio Oil & Gas.

בשבוע הבא נארח את החברות בברזיל על מנת להפגיש אותן למפגשים עסקיים עם גופים ברזילאים מובילים האחראים על כל שרשרת האספקה. בין החברות יהיו ספקי הנפט המובילים בברזיל, גופים שונים בשרשרת הייצור, שותפים פוטנציאלים לשיתופי פעולה ואחרים.

כמו שציינתי בפוסט הקודם על הנושא ברזיל עברה תהפוכות רבות בתחום הנפט והגז בשנתיים האחרונות. מאז שנת 2016 ובעקבות אי- סדרים שנמצאו בהתנהלות כמה מהחברות המובילות את התעשייה, הוחלט על שינויים ברגולציה שהביאו לשקיפות שלא הייתה קודם, על ידי חוק מכרזים ולפתיחת השוק לחברות בינלאומיות ולספקים שיוכלו לתת שירותים לכל שרשרת האספקה. המשמעות היא גדולה שכן מדובר בשוק ותעשייה גדולים מאוד המהווים 13% מה- GDP של ברזיל העומד על 2.3 מיליארד דולר. הפקת היומית הממוצעת של נפט בברזיל בשנת 2017 עמדה על 3.2 מיליון חביות מה שהופך אותה למפיקה התשיעית בגודלה בעולם ולמובילה באמריקה הלטינית.

כל השינויים האלה מביאים איתם הזדמנויות רבות לשוק הישראלי. נעשו השקעות חדשות שפתחו מקום לספקים שלא היו חלק מהתעשייה המסורתית הזו בעבר. השוק הישראלי יודע להציע חדשנות וטכנולוגיות שמובילות ליעילות בעבודה הפחתת עלויות והתייעלות באספקה, כמו כן, תחומים אחרים בהם ישראל טובה כמו סייבר לתשתיות, תקשורת וייצור מתקדם הופכים להיות מוצרים חשובים ונדרשים בתעשייה הזו.

אנו שמחים לארח את החברות שבחרו לקחת חלק בביתן הישראלי בתערוכה ומאחלים להן תערוכה מוצלחת ומועילה, צוות הנספחות ילווה אותם לאורך ימי התערוכה ולאחריה.

תודה רבה למכון הייצוא על המאמצים הרבים שנעשו לגיוס והקמת הביתן.

נמשיך לעדכן מהתערוכה.

צור קשר עם:

טלי סגל- אורדנטליך

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל