הביתן הישראלי הגדול בעולם השנה בתערוכה חקלאית – בתערוכת AGROFUTURO בקולומביה

16 חברות חקלאיות ישראליות משתתפות בביתן הלאומי של ישראל בתערוכת AGROFUTURO אשר נפתחה היום. התערוכה מתקיימת בפעם הראשונה בבוגוטה (בעבר התקיימה במדאיין) ומושכת אליה אלפי מבקרים מקולומביה ומדינות האיזור. השנה הביתן הלאומי הוקם בשיתוף עם מחלקת התערוכות של מכון היצוא.

השוק החקלאי בקולומביה הוא שוק מעניין והחברות הישראליות מצביעות ברגליים, ב-2016 הגיעו 8 חברות לביתן הלאומי באגרופוטורו לבדוק את השוק, התנסו וסיפרו לחבריהם, וכיום יש לנו מספר כפול של חברות בביתן. אז מדוע קולומביה מעניינת בתחום החקלאי?

  1. נתוני פתיחה מצוינים – קולומביה היא מדינה בגודל של צרפת וגרמניה יחדיו, עם אוכלוסיה של כ-50 מיליון איש, עשירה במים ותנאי אקלים אופטימליים לגידולים חקלאיים מכל הסוגים בגלל תנאי אקלים קבועים לאורך כל השנה המשתנים רק בהתאם לגובה השטח מעל פני הים. בקולומביה אין חילופי עונות, מה שמאפשר במספר רב של גידולים להפיק יבול יותר פעמים בשנה.
  2. מיקום גיאוגרפי – המדינה היחידה בדרום אמריקה עם נמלים באוקיינוס האטלנטי והפאסיפי, קרבה לנמלי ארה”ב וקרבה יחסית לאירופה – הופכים את קולומביה ליעד אטרקטיבי בגידול ליצוא חקלאי.
  3. קולומביה היא יצרנית השנייה בגודלה בעולם של פרחים, השלישית בגודלה בקפה כמו גם יצרנית גדולה של קני סוכר, שמן דקלים, בננות, קקאו. לקולומביה 25 מיליון פרות, מתוכן כ-5 מיליון חולבות (מס’ 11 בעולם).
  4. קולומביה זוהתה על ידי סוכנות האו”ם למזון כאחת מ-5 המדינות עם הפוטנציאל החקלאי הגדול בעולם אשר מימושו יציל את העולם ממשבר מזון עולמי שכנראה יתרחש ב-2030. הסיבה המרכזית לחוסר המימוש הוא שימוש בטכנולוגיות ושיטות גידול מיושנות.

הסיבות הללו הביאו השנה לגידול מאסיבי בהשקעות בתחום על ידי גורמים מקומיים וגורמים זרים כאשר כולם מחפשים טכנולוגיות חדשות שיוכלו להעצים את הגידולים שלהם ולשפר את הטכנולוגיה שבידיהם.

מטרת הנספחות היא להביא לחברות המשתתפות בביתן את מרב ההזדמנויות והקשרים העסקיים האפשריים שיגיעו לתערוכה על מנת להביא לכמה שיותר עסקאות לחברות ישראליות בתחום זה בקולומביה. מדובר בשיאה של הפעילות של הנספחות המסחרית בתחום החקלאי השנה ואנו מקווים לשוע על סיפורי הצלחה מתערוכה זו בהקדם.

הביתן הלאומי אף זכה לסיקור בתקשורת הישראלית:

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5332063,00.html

צור קשר עם:

ארז זיונץ

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל