מה הברזילאים חושבים על יין ישראלי?

כפי שסיפרתי בבלוג הקודם קיימנו לפני כ- 10 ימים (08.08) אירוע טעימות יינות ישראלים. האירוע התקיים במסגרת פסטיבל Rio food & Wines הפונה לקהל רחב של מתעניינים בתחומים אלה. האירוע מפורסם באתר של החברה המארגנת Baco Multimedia ופונה לקהל מקצועי רחב בברזיל. במסגרת האירועים נערכים טעימות ממקומות שונים בעולם וגם מתוך אזורים שונים ברזיל.

האירוע הישראלי עורר עניין רב בקרב אנשי היין של ריו והביא אליו כ- 80 אנשים שבחרו להגיע ולטעום, נראה כי ישראל נשמעת לברזילאים כמקום אקזוטי וכי היינות מעוררים סקרנות רבה. האירוע היה בין המבוקשים ביותר בפסטיבל ועם כמות גדולה של אנשים. הוא נערך במלון Copacabana Palace  המוכר כאחד המלונות היוקרתיים שיש לריו להציע. את האירוע הנחה הסומלייה הבכיר בברזיל מר. קרלוס קברל שהגיע במיוחד לאירוע שלנו, מר קברל כבר ביקר בישראל בעבר ומכיר את הטעמים הישראליים שיש לנו להציע, לכן האירוע הערך במקצועיות רבה ועם חיבה רבה לישראל.

הפוטנציאל ליין הישראלי בברזיל הוא גדול כפי שציינתי בבלוג בקודם. החשוב לזכור כי ברזיל היא צרכנית היין השנייה באמריקה הלטינית והיבואנית הגדולה של יינות בדרום אמריקה. בברזיל קיימים 30,000 לייבלים של יינות שונים מ- 30 מדינות בעולם, ויש מקום לעוד. על אף שבאחוזים לעומת כמות האוכלוסייה (208 מיליון תושבים) הרוב הם לא צרכני יין, 65% שטרם צורכים יין. עדיין מדובר על כמות של מעל כ- 30 מיליון אנשים שצורכים בקבוק אחד לחודש. לאור זאת ממומלץ מאוד לכל יקב ישראלי לשקול בחיוב את הכניסה לשוק והתאים את הכמויות המוצעות למחיר המבוקש.

אם אתם שוקלים את הכניסה לשוק אז הנה כמה עובדות מעניינות

  • 79% מהברזילאים מעדיפים יין אדום, 19% יין לבן ו- 2% רוזה.
  • 54% מצרכני היין בברזיל הם בני 31-50.
  • 25% קונים את היינות שלהם Online
  • בשנת 2017 ברזיל יבאה 125,882,643 ליטרים של יין

לסיכום, האירוע היה מוצלח מאוד והביא אלינו יבואנים חדשים ומובילי דעה שביקשו לדעת וטעום יותר. נמשיך לעדכן על האירועים שלנו כן בבלוג. מצורפת כמה תמונות מהאירוע להמחיש את האווירה.

 

      

 

צור קשר עם:

טלי סגל- אורדנטליך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל