שתי הזדמנויות עסקיות חדשות בפרו

אנחנו בנספחות הכלכלית ממשיכים לעקוב באופן שוטף אחר פרויקטים חדשים בפרו שיכולים לעניין את התעשייה הישראלית. בשלב זה ברצוני להביא שתי דוגמאות בולטות:

שיקום מערכת הביוב במחוז Sullana
מדובר באחד מ5 פרויקטים בתחום התברואה העירונית אשר אושרו לאחרונה במשרד השיכון והתברואה, בסך השקעה כולל של 162 מיליון דולר. הפרויקט הספציפי הזה קיבל מימון של כ30 מיליון דולר, על מנת לשקם את מערכת הביוב הקורסת של מספר ערים במחוז המדובר בצפון פרו. בין השאר תתבצע החלפה של צנרת בת למעלה מ50 שנה באורך 32 ק”מ וכן הקמת מתקן לטיפול שפכים, שהיום זורמים ישירות לנהר המקומי.
על מנת שחברה זרה תוכל להגיש הצעה ולקחת חלק בפרויקט זה, כמו בפרויקטים דומים רבים אחרים, עליה להחזיק בחברה-בת בפרו או בשותף מקומי. אנחנו בנספחות מחוברים למספר גורמים מקומיים אשר הביעו את רצונם לשמש כשותף שכזה לפרויקט, וכל חברה שיש לה ניסיון רלבנטי בפתרונות טיפול במי שפכים מוזמנת לפנות אלינו לבחינת הנושא.

שדרוג צינור הנפט הראשי של צפון פרו
בימים אלה מתחיל פרויקט לשדרוג צינור הנפט Oleoducto Norperuano המוביל נפט ממעמקי ג’ונגל האמזונס עד לבתי הזיקוק בTalara שבחופה בצפוני של פרו, לאורך קרוב ל1000 ק”מ.
החברה הממשלתית PetroPeru משקיעה 55 מיליון דולר בפרויקט, אשר בין מרכיביו – החלפה של מנועים, אוטומטיזציה של שסתומים ועדכון מערכת הבקרה בזמן אמת.
מטרת הפרויקט הינה להפיח רוח חיים חדשה בתעשיית הנפט בפרו. הבעיות התפעוליות שחווה בעת האחרונה צינור הנפט המדובר, בתוספת לתעריפי ההובלה והתחבורה הגבוהים, גרמו לשיתוק של הייצור במתקנים מסוימים, עד לירידה של 22% בייצור הלאומי של הנפט בפרו. זה בתורו גרם לכך שאותו בית זיקוק בחופי Talara למשל, נאלץ להתחיל לייבא נפט מחו”ל. ובעוד בית זיקוק זה נמצא בעצמו בתהליך שדרוג אשר ב2021 אמור לאפשר לו לזקק 95000 חביות ביום, ניצול קיבולת עתידית זו תלוי במידה רבה בתפקוד התקין של הצינור המדובר.
הפרויקט הנ”ל יכול להוות הזדמנות להשתלב עבור חברות ישראליות בתחומי האוטומציה והבקרה, ובאותה הזדמנות לייצר קשר אסרטגי עם אחת החברות הגדולות בפרו.

צור קשר עם:

לאו (אריק) מקוך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל