הפינטק הישראלי נתן תצוגת תכלית בקולומביה

הנספחות המסחרית בבוגוטה בשיתוף עם הנספחות המסחרית במקסיקו ורשות החדשנות ארגנה משלחת של 13 חברות פינטק ישראליות למקסיקו וקולומביה בשבוע שעבר.

שיאה של פעילות המשלחת היה באירוע ה-FINTECHFEST, שארגנה הנספחות המסחרית בבוגוטה.

לאירוע הגיעו כ-170 בכירים מהקהילה הפיננסית של קולומביה, פנמה וצ’ילה. האירוע כלל מצגות של החברות הישראליות, פגישות B2B לחברות עם באי האירוע, הרצאות של סגן שר התקשורת של קולומביה האחראי על האסטרטגיה הדיגיטלית של ממשלת קולומביה ומומחים נוספים בתחום הפינטק. לצערנו, נשיא קולומביה הנבחר, IVAN DUQUE, שהיה אמור לפתוח את האירוע לא הצליח להגיע בגלל משבר שפטרונו הפוליטי מעורב בו שהצריך את הגעתו המיידית למדאיין באותו היום.

מדובר במשלחת ראשונה שהנספחות בקולומביה ארגנה בתחום הפינטק, והתגובות החיוביות ועניין שהפתרונות הישראלים יצרו בקרב המקומיים בהחלט יביאו לפעילויות נוספות בתחום זה. הפעילות הוכיחה שוב שהשווקים המתפתחים של אמל”ט, הם שווקים שחברות ישראליות יבחרו היטב אם יחליטו לסמן אותם כשווקי מטרה מבחינתם.

אמריקה הלטינית מורכבת מ-21 מדינות עם אוכלוסייה של 630 מיליון איש, המחזיקים מיליארד כרטיסים (67% כרטיסי DEBIT ו-33% כרטיסי אשראי). 30% מהאוכלוסייה איננה משתמשת כלל במוצרים פיננסים, אתגר המחייב את המערכת הפיננסית לחפש ולפתח טכנולוגיות ופתרונות חדשים אשר יאפשרו גישה לאוכלוסייה זו.

אתגר זה כמו גם לשכנע אוכלוסייה. הפיתוח המואץ של הכלכלות המובילות ב אמריקה הלטינית, מהפכת המובייל הגדולה שמדינות אלו חוות והתפתחויות אחרות ב אמריקה הלטינית מדרבנות את המערכת הפיננסית במדינות אלו להתפתח ולהטמיע טכנולוגיות ופתרונות חדשים בפעילותם.

קולומביה, הכלכלה ה-4 בגודלה באמל”ט, על 50 מיליון תושביה היא שוק מעניין מאוד בפני עצמו. 60% מהאוכולוסיה לא מחזיקה חשבון בנק פעיל, רוב הפעילות העסקית כיום בקולומביה נעשית במזומן.

הבנקים נמצאים במירוץ על מנת להביא אזרחים אלו לתוך המערכת הפיננסית, בעיקר לאור השקות של שירותי תשלום דיגיטליים דוגמת MOVIRED, עם 15 מיליון משתמשים בחודש ומעל מיליארד תשלומים בשנה שעוברים במערכת, שוק שהבנקים המסורתיים לא נמצאים בהם.

באירוע עצמו, וכן ביום הפגישות הנוסף שאורגן למשלחת, החברות הישראליות הציגו את מרכולתן למקומיים והביאו לתצוגת תכלית מרשימה של תעשיית הפינטק הישראלית. מדובר בפעילות ראשונה מוצלחת מבחינת הנספחות ואנו מקווים לסייע לחברות נוספות ישראליות להיכנס לשוק המקומי.

האירוע זכה לתשומת לב תקשורתית ולפרסום מרשים ב-3 מכלי התקשורת המרכזיים בקולומביה:

  • http://caracol.com.co/radio/2018/07/27/tecnologia/1532727085_485615.html
  • https://www.larepublica.co/internet-economy/colombia-puede-generar-impacto-en-las-empresas-de-tecnologia-financiera-2751771
  • http://www.portafolio.co/negocios/inversion-israeli-podria-duplicarse-con-el-tlc-519489

 

צור קשר עם:

ארז זיונץ

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל