מדאיין מחפשת להיות בטוחה וחכמה יותר – סיכום ביקור משלחת בכירי עירית מדאיין בישראל

השבוע סיימה משלחת בראשות מזכיר הממשל של העיר מדאיין (מס’ 2 בעירייה אחרי ראש העיר) ביקור של שבוע בישראל בהזמנת הנספחות המסחרית בקולומביה ובארגונה. המשלחת כללה בנוסף את מזכיר הביטחון של העיר, מפקד משטרת מדאיין ומפקד כוחות ה-FISCALIA (משרד התובע הכללי) בעיר ולוותה על ידי חבר צוות הנספחות במהלך הלו”ז שאורגן על ידה.

עיקר עניינה של המשלחת התמקד בשדרוג יכולות השליטה והבקרה של קברניטי העיר וחיפוש אחר פתרונות שיוכלו לשדרג את יכולות העיר ויכולתה להתמודד עם אתגרים הרבים שעומדים בפניה כיום. העיר מדאיין הייתה ידועה בשנות ה-80 כעיר המסוכנת בעולם בגלל מלחמה בין קרטלי הסמים הגדולים של קולומביה בין עצמם וכנגד כוחות המשטרה. כיום מדובר בעיר שהצליחה לשפר את ביטחון תושביה בצורה ניכרת ואף לעקוף את תל אביב במדד הערים החדשניות בעולם בשנת 2016. עם זאת, העיר עדיין מתמודדת עם אתגרים רבים; מעל 600 רציחות בשנה, פשע מאורגן, קרטלי סמים, מקרי שוד ותקיפה רבים ועוד.

כחלק מהקשר המתמשך עם בכירי העיר, ארגנה הנספחות המסחרית ביקור של 4 מ-5 מקבלי ההחלטות בעיר מדאיין בתחום הביטחון במטרה לחשוף את חברי המשלחת לפתרונות והטכנולוגיות החדשות שיש לתעשייה הישראלית להציע בתחום העיר הבטוחה אך גם לחשוף אותם לפתרונות משיקים בתחום העיר החכמה. תכנית הביקור כללה פגישות וביקורים בכ-35 חברות ישראליות, 3 מרכז שליטה עירוניים לצפייה בפתרונות והטכנולוגיות בפעולה, פגישות עם נציגי עיריות ומשטרה על מנת ללמוד מניסיונם עם המערכות הישראליות והבנת הערך המוסף בהם.

מדובר בפעילות נוספת שהנספחות עושה על מנת לחשוף את הטכנולוגיות והפתרונות הישראלים למקבלי החלטות בקולומביה. אני מזמין חברות ישראליות שחושבות שיש להם פתרונות שיכולות להתממשק עם מרכז שליטה מודרני ולשדרגו, מוזמנים לפנות לצוות הנספחות לסיוע בחיבור למשתתפי המשלחת לישראל

צור קשר עם:

ארז זיונץ

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל