איך אומרים ‘לחיים’ בפורטוגזית? בעל יקב, הבלוג הבא יכול לעניין אותך

ברזיל היא מדינה של 208 מיליון תושבים מתוכם כ- 30 מיליון הם צרכני יין, כלומר אותם שלושים מיליון אנשים צורכים יין לפחות אחת חודש. בנוסף, כמיליון ברזילאים נחשבים ל ‘אוהדי יין’ והמשמעות היא שהם צורכים כבקבוק אחד לשבוע, ובחשבון פשוט כ-4 מיליון בקבוקים בחודש. המספרים האלה הופכים את ברזיל לצרכנית היין הגדולה ביותר בדרום אמריקה והיבואנית המרכזית באזור.

בשלוש השנים האחרונות אנו רואים מגמת עלייה בצריכת היין על ידי הברזילאים, כ-16% יותר מאשר בשנת 2015, אך עדיין נחשבים אלה מספרים נמוכים יחסית לכמות התושבים והפוטנציאל שיש ליין בברזיל. לכן הכניסה לשוק כיום כאשר העניין גדל ומתפתח היא הזמן הנכון להגיע לשוק הענק הזה ולהביא אל המדפים את מה שיש לישראל להציע, ויש לנו מה להציע.

בעשור האחרון ניתן לראות גידול בתעשיית היין הישראלית, התנאים הגאוגרפיים המגוונים והאקלים הים תיכוני בישראל מביאים להתפתחותם של יקבים ברחבי הארץ שכיום עומדים על כ- 250 יקבים שונים.

בברזיל קיימים כיום כ-30,000 מותגי יין שונים שמגיעים מ-30 מדינות, בעיקר מצ’ילה, ארגנטינה, פורטוגל, איטליה וצרפת. הצפי הוא שהצורך רק יגדל, לפי מידע של הארגון הבינלאומי גפן ויין (OIV) נראה כי בשנת 2019 ברזיל תייבא כ- 400 ליטר יין, ואם יש לך יקב אתה רוצה להיות חלק מהייבוא הזה.

מדינות אמריקה הלטינית מהוות תחרות ליינות ישראלים בעיקר בנושא המחיר, אבל ישראל יכולה להיות מתחרה חזקה לאור הסכם הסחר החופשי עם המרקוסור שיש רק לישראל מחוץ לאמריקה הלטינית. הסכם הסחר החופשי מביא את מס הייבוא על יין בברזיל ל- 0% ולכן יכול היין הישראלי להתחרות עם יינות מובילים אחרים ביבשת.

חשוב לומר שוב כי מדובר בשוק גדול, שמייבא כמות לא מבוטלת של יין מידי שנה ולכן האפשרויות ליבואן הברזילאי הן רבות ונושא המחיר הוא נושא רגיש, יש לבוא פתוחים למשא ומתן בנוגע לנושא זה, להבין את המשמעויות הכלכליות החשובות הטמונות בכמויות שעליהן מדובר לעומת ירידה במחיר ליחידה.

הנספחות הכלכלית בריו דה ז’נרו אחראית לקדם את היין הישראלי בברזיל. על מנת לעשות כן אנחנו עורכים אירועים עם שותפים מקומיים המתמחים ביין ובעלי גישה לקהלים הרלוונטיים ביותר. באירועים אנו מציגים יינות ישראלים, מסבירים באמצעות סומליה מומחה על מקור היינות ועורכים טעימות. עד היום האירועים האלה הביאו להצלחה רבה.

ביום חמישי האחרון (21.06) קיימנו אירוע במדינת סנטה קטרינה בדרום ברזיל, בעיר פלוריאונאפוליס, הנחשבת לצרכנית הגדולה ביותר שם. האירוע היה בשיתוף עם ארגון הסומליה של ברזיל בסנטה קטרינה (ABS). לאירוע הגיעה נשיאת הארגון וכיבד אותנו בנוכחותו גם שגריר ישראל בברזיל מר. יוסי שלי. לאירוע הגיעו מעל ל- 100 איש ביניהם סומליה, מומחי יין, יבואנים ובלוגרים בתחום שלקחו חלק בהרצאה מקצועית של סומליה מומחה שהסביר על היינות הישראלים, מקורם ומרכיביהם. האירוע היה הצלחה גדולה והתגובות היו חיוביות מאוד מכל הצדדים.

גם בחודש אוגוסט תקיים הנספחות אירוע נוסף במדינת ריו דה ז’נרו עם מגוון יינות נוספים מישראל במטרה לקדם ולהביא ליותר שיתופי פעולה עם השוק בברזיל.

 

ולחיים בפורטוגזית זה Saude!

תמונות מהאירוע בפלוריאונאפולס, סנטה קטרינה.

צור קשר עם:

טלי סגל- אורדנטליך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל