יום חדשנות וסיפורי הצלחה משיתופי פעולה עם ישראל ב-IDB.

י

יחידת החדשנות של הבנק הבין-אמריקאי לפיתוח (IDB) קיימה אירוע בסימן חדשנות ושיתוף פעולה עם ישראל. באירוע שהתקיים ב-13 ביוני, היועץ הבכיר לנשיא הבנק בתחום החדשנות, מר לואיס רוס, קרא ליחידות הבנק לפעול ליצירת שיתופי פעולה עם ישראל. ישראל נתפסת כיכולה לתרום רבות לאג’נדת הבנק לקדם את המעבר לכלכלה דיגיטלית באזור אמל”ט והקריביים ולהוביל את תהליך השדרוג הטכנולוגי במדינות לקוחות הבנק. ה- IDB רואה את מדינת ישראל כמודל לאקו-סיסטם חדשני שיכול לשמש עסקים וממשלות במדינות באזור אמל”ט והקריביים. בשיתוף עם ישראל, ה- IDB שואף לתת מענה לפערים הקיימים בשווקים, בתשתיות ובמוסדות ולהקים מערך סטארט-אפים ומיזמים כמו גם לשלב רכיבים חדשניים בפרויקטים במימונו, במטרה לקדם ולפתח  את האזור.

באירוע נכחו מנהלים בכירים ונציגי יחידות מקצועיות שונות המובילות פרויקטים במימון הבנק במדינות אמל”ט. מנהלי פרויקטים הציגו סיפורי הצלחה ודוגמאות לשיתופי פעולה מוצלחים עם ישראל בתחום הסייבר, המים והערים החכמות. למשל, בזכות ההסכם של ישראל עם יחידת הסייבר, ה- IDB הצליח לקדם פיתוח ולשלב מדיניות הגנת סייבר ברמה לאומית ב- 11 מדינות באזור. חברות HolistiCyber, Cygov ו-Avnet יגבשו שורת המלצות ותכנית פעולה על מנת לשפר את רמת המוכנות למתקפות סייבר ולספק הגנה טובה לתשתיות קריטיות במקסיקו, אורוגוואי ופרגוואי. בתחום המים והשפכים, חברת MIYA מסיימת בהצלחה רבה פרויקט בן 4 שנים בבהמאס במימון של IDB בסך 81 מיליון דולר. בתחום הדיור והשיכון נציג היחידה בבנק הציג את המחקר שנעשה בשיתוף עם אוניברסיטת תל אביב על העיר תל אביב כדוגמה לעיר חכמה אשר משלבת פתרונות טכנולוגיים רבים לרווחת תושביה. המחקר על תל אביב הוצג כחלק ממחקר רחב שפרסם ה-IDB ב- 2016 על ערים חכמות בעולם The Road toward Smart Cities אשר זכה לעשרות אלפי הורדות.

פרופ’  יוג’ין קנדל, מנכ”ל סטאראט-אפ ניישן סנטרל (Start-Up Nation Central)  ויו”ר לשעבר של המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה, הציג את ניסיונה של ישראל כמעצמת היי-טק ו”אומת הסטארט-אפים” ושיתף ב”מתכון הסודי” בזכותו ישראל מובילה היום בזירת החדשנות והיזמות העולמית. פרופסור קנדל תיאר את התהליך שעברה מדינת ישראל בדרך לשורת המדינות המובילות את הקידמה הטכנולוגית בעולם. הגורם המניע, לדבריו, היה הצורך במציאת פתרונות לצרכי הישרדות בסקטורים כמו מים וחקלאות: “we own the problems and we own the solutions”. החשיפה הגלובלית הגיעה דרך התרחבות לשווקים מחוץ לגבולות ישראל במטרה להציע לעולם את הפתרונות שהצליחו בארץ, כמו השקיה בטפטוף והתפלה. שכלול פתרונות אלו לכדי טכנולוגיות חכמות ופורצות דרך התרחש בהמשך גם בזכות כוח אדם מוכשר היוצא מהמערך הצבאי ומוצא את דרכו בשוק העבודה כשהוא יודע להציע חשיבה יצירתית מחוץ לקופסה אותה ניתן ליישם בסקטורים שונים.

ד”ר עמי אפלבאום, יו”ר רשות החדשנות והמדען הראשי של משרד הכלכלה והתעשייה , דיבר באירוע על חשיבות התמיכה של הממשל ביזמים, על מדיניות קידום החדשנות ברמה לאומית ועל מנגנוני מימון וסיוע הניתנים על ידי ממשלת ישראל ליזמים מקומיים באמצעות הכלים המוצעים ע”י רשות החדשנות. ד”ר אפלבאום ציין שהוא מאמין ששיתופי פעולה בילטרליים ואזוריים הן במגזר הפרטי והן בין ארגונים הפועלים לקידום החדשנות יטיבו עם החברות ברמה עסקית וגם עם המדינות בקידום כלכלותיהן בשני הצדדים.

הנהלת ה- IDB מצפה לשיתוף פעולה והעמקת יחסים עם ישראל, וקוראת ליחידות המקצועיות של הבנק לשלוב פתרונות חדשניים יעילים בפרויקטים של הבנק וליצור פלטפורמות לשיתוף ידע וסיוע ליזמים, סטארט-אפים ועסקים קטנים במדינות לקוחות הבנק.

הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה והתעשייה בוושינגטון, בשיתוף מערך הנספחים המסחריים ויחידת המוסדות הפיננסיים הבינלאומיים ואפריקה במשרד הכלכלה, פועלת לאיתור הזדמנויות עסקיות לחברות ישראליות במוסדות הפיננסיים הבינלאומיים. למידע נוסף ניתן לפנות ללנה קובלוב בכתובת מייל: lena.kovalov@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

יפעת אלון-פרל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל