מתכוננים להיפרד מהטלפון והארנק: 4 מכל 5 תושבי פרו מעריכים שיותקפו בשנה הקרובה

מי מכם מעריך שהוא עתיד להיות קורבן לתקיפה פלילית בשנה הקרובה?

מקרב אוכלוסיית פרו האחוז הזה עומד על 83.6, לפי סקר האחרון שנערך על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה של המדינה. יתרה מכך, 73% מהנשאלים מאמינים שהבית שלהם עתיד להיפרץ בשנה הקרובה, זאת למרות הגדרות הגבוהות המקיפות כמעט כל מבנה מגורים בלימה, והשומר אשר יושב בכניסה ברבים מהם.

במהלך 2017, 26% מהאוכלוסיה העירונית בפרו הייתה קורבן לתקיפה פלילית מסוג כלשהו. בלימה הבירה האחוז גבוה יותר ועומד על 29%. תשעה מכל 100 מתושבי פרו היו קורבן ב2017 לשוד שכלל סוג כזה או אחר של אלימות, פעמים רבות תחת איום בנשק חם. ב47% ממקרים אלה, המטרה של התוקף הייתה הטלפון הסלולרי שברשות הקורבן ותו לא.

הנתונים כה מטרידים, עד שהלמ”ס בשיתוף משרד הפנים מצא לנכון להציגם בכנס מיוחד שנערך בנושא השבוע. מה שעוד בלט הסקר הוא חוסר האמון של הציבור ביכולת של מערכת החוק והמשפט לחקור את המקרים ולאתר ולהעניש את התוקפים, מה שלעיתים גורם לאי דיווח אף של מקרי אלימות קשים.

המציאות העגומה הנ”ל, גם במישור הפרקטי וגם במישור הפסיכולוגי של תחושות הציבור, מצריכה פתרונות ביטחון פנים מסוגים חדשים בהיבטים של השירות לאזרח, בדגש על פתרונות טכנולוגיים מהסוג שיודעים לסגור במהירות את המעגל של דיווח בזמן אמת ותגובה מהירה של כוחות הביטחון.

כמו במרבית העולם, גם בפרו ישראל ידועה פה מזה שנים כמעצמת טכנולוגיות ומתודות ביטחון. הנציגות הכלכלית מקיימת לאורך השנה כולה בלימה אירועים עסקיים שנוגעים לתחום הביטחון האזרחי, הקרוב שבהם ב14 ביוני, עם 10 חברות ישראליות וכ100 מוזמנים מקומיים. כל חברה ישראלית שיש לה פיתרון בנושא מוזמנת לפנות לנציגות באופן שוטף על מנת להסתייע בשירותינו להטמעתו בפרו.

צור קשר עם:

לאו (אריק) מקוך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל