וגר זאב עם כבש – גרסת פרו

“וגר זאב עם כבש” בגרסת פרו זה כנראה משהו כמו “וגר חקלאי עם כורה”.

בשנים קודמות רווחה הסברה, אותה הובילו חלק מהפוליטיקאים ומובילי הדיעה המקומיים, שתחומי החקלאות והכרייה לא יכולים לחיות בכפיפה אחת. ובאזורים שבהם לשני הסקטורים ישנו הפוטנציאל לפרוח, יש להעדיף להשקיע בחקלאות.

התפיסה הרומנטית משהו של הסקטור החקלאי, בתור משהו שמביא לרווחה והוא נקי מתופעות לוואי סביבתיות לא רצויות, אל מול סקטור הכרייה אשר הינו מזיק לסביבה, נצלני ולא מתחשב בקהילות המקומיות, לובתה בשנים קודמות על ידי קונפליקטים רבים בין האוכלוסיה המקומית באזורי מכרות לבין חברות הכרייה. הקונפליקטים הרבים בין שני התחומים נעוצים גם בעובדה שהחקלאות באזורי החיכוך עם המכרות היא החקלאות הקטנה, המשפחתית והחלשה יותר ממילא מבחינה כלכלית, כאשר החקלאות לייצוא מתרחשת רובה ככולה באזור החוף, שם כמעט ואין מכרות. באזורים אלה פעמים רבות שני התחומים נלחמים על אותם משאבים מצומצמים, למשל של מים. עשרות פרויקטי כרייה בפרו נתקעו בשנים האחרונות בשל מחאות חברתיות, והצרה גדלה כאשר כל הצדדים הבינו שהם אינם סומכים על הממשלה שתשמש בתור בורר הוגן בנושא.

כך שלמרות שחקלאות וכרייה הם אינם שני תחומים אשר אמורים להשתלב מבחינה טכנית ועסקית גרידא (כמו למשל הצורך בשילוב הגנה בסייבר בתחומי ה(IT, הצורך בשילוב שלהם הוא הרבה יותר חברתי.

אך האם אפשר בכלל להשיג סינרגיה בין שני התחומים? לא בטוח כלל. אבל נראה שהושבת הגורמים הבכירים משניהם על במה אחת באירוע פומבי יכולה להיות התחלה לחתירה לכך. וזה בדיוק מה שיקרה באירוע “אגרומין” בשבוע הבא, 6-8 ביוני, בעיר Trujillo  אשר לחופה הצפוני של פרו.

http://www.agrominperu.com/

האירוע מסתמן כמו אירוע יוצר דופן מבחינת העניין שיש בו במה שייאמר בכנס עצמו, ולא רק במה שיקרה בתערוכה. דוברים בכנסים באירועים שמתגלגלים משנה לשנה נוטים פעמים רבות לחזור על אותם הדברים שנאמרו בגרסת השנה שעברה. הפעם הדיונים, אשר יתרחשו בכנס ראשון מסוגו שנועד לטפל בנושא כל כך עדין, נשמעים לא פחות מעניינים, ולכל הפחות אפשר לצפות שייאמרו שם דברים שלא נאמרו ו”נלעסו” כבר בכנסים קודמים.

אנחנו בנציגות הכלכלית מתמקדים ראשית כל בתערוכה, שם נקים ביתן מידע של הנציגות ונארגן מפגשים עסקיים עם גורמים מקומיים מתחום המכרות לנציגי חברות ישראליות אשר הזמננו לאירוע.

אם יש לכם נציג מקומי בפרו אשר מעוניין להשתתף בתערוכה ובכנס ולהיפגש בתיווכנו עם הגורמים שיהיו בו, זה הזמן לפנות אלינו.

צור קשר עם:

לאו (אריק) מקוך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל