שתי משלחות בכירות של הבנק העולמי והבנק הבין-אמריקאי לפיתוח ביקרו בישראל לכבוד תערוכת Agritech 2018

שתי משלחות של הבנק העולמי ושל הבנק הבין-אמריקאי לפיתוח ביקרו בישראל במהלך תערוכת Agritech 2018 אשר כלל תערוכת טכנולוגיות חקלאיות, חדשנות ועיבוד מזון. הודות לאופי החדשני והפורץ דרך של סקטור החקלאות הישראלי, Agritech היא אחת התערוכות המקצועיות החשובות בעולם ומספר המבקרים בה מרחבי העולם מגיע לעשרות אלפי אנשים. ממשלת ישראל הינה שותפה מלאה בארגון התערוכה ומגוון האירועים המתוכננים בה, בתמיכתם הפעילה ובהשתתפותם של משרדי החקלאות, הכלכלה והתעשייה, החוץ והמכון הישראלי לייצוא ולשיתוף פעולה בינלאומי.

משלחת הבנק העולמי כללה נציגי ממשלה משש מדינות אפריקאיות: מלאווי, אתיופיה, קניה, ליבריה, גאנה ואוגנדה, וכן צוות מקצועי של מנהלי פרויקטים מיחידת החקלאות של הבנק אשר עובדים על פרויקטי פיתוח במדינות המשתתפות. המשלחת הינה חלק משיתוף פעולה רחב יותר בין מדינת ישראל לבנק העולמי בנוגע לחוסן חקלאי באזור התת-סהרה באפריקה וזאת כחלק מהסכם תרומה של משרד הכלכלה לבנק הנשען על הפעילות הנרחבת של הבנק בתחום החקלאות ביבשת.  המשלחת התמקדה בחלוקת ידע ובניית יכולות בקידום חוסן חקלאי תחת תנאי שינוי אקלים, תוך שימת דגש על טכנולוגיות השקיה לצורך חסכון במים, מאבק במדבור, דיגיטליזציה בחקלאות ומחקר ופיתוח המתמקדים בניסיון והמומחיות הישראליים. בנוסף לכנס, המשלחת ביקרה בשדות חקלאיים בצפון ובדרום הארץ, נפגשה עם מקבלי ההחלטות בישראל, האקדמיה וגורמי מחקר בתחום החקלאות במטרה ללמוד מהגישה ההוליסטית של ישראל לשיתוף פעולה הדוק ומתמשך בין חוקרים, המגזר הציבורי, חקלאים ושירותים בתחום החקלאות.

בראש המשלחת המקבילה מהבנק הבין-אמריקאי לפיתוח עמדו Julie T. Katzman, סגנית נשיא הבנק, ו- Irene Arias Hofman, מנכ”לית הקרן הבינלאומית של הבנק להשקעות (MIF). קרן זו הינה מעבדת חדשנות של הבנק אשר תומכת בפתרונות פורצי דרך ובאופן זה מקדמת אוכלוסיות מוחלשות ביבשת. המשלחת התמקדה בטכנולוגיות חדשניות ופתרונות חכמים בחקלאות. המשתתפים נחשפו לאקו-סיסטם החדשנית של ישראל ולתפקידה בהצלחתה של המדינה בתחום החקלאות. בנוסף, המשלחת נחשפה לפתרונות החדשניים ולפרקטיקות מוצלחות בתחומים כגון פינטק, מים והגנת סייבר, וקיימה פגישות עם חברות סטרט-אפ ישראליות, כמו גם עם חברות וגופים מובילים בתעשייה כגון רשות החדשנות הישראלית, Start-Up Nation Central, מערך הסייבר הלאומי, חברת מקורות, האצ’יסון כנרות,  LR Group  ועוד. לישראל ולבנק הבין-אמריקאי לפיתוח שאיפה משותפת לבחון הזדמנויות לשיתוף פעולה ולעבוד ביחד בקידום החדשנות כפתרון לאתגרי מדינות אמריקה הלטינית במגוון תחומים ולחלוק את הניסיון והמומחיות של ישראל.

הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה והתעשייה בוושינגטון, אשר עובדת בשיתוף פעולה המוסדות הפיננסיים הבינלאומיים, מערך הנספחים המסחריים ויחידת המוסדות הפיננסיים הבינלאומיים במנהל סחר חוץ, פועלת לאיתור הזדמנויות עסקיות לחברות ישראליות בפרט ולישראלים בכלל במוסדות אלו. למידע נוסף ניתן לפנות ללנה קובלוב: Lena.kovalov@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

יפעת אלון-פרל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל