איך אתם משתלבים בתחום הנפט והגז בברזיל?

תחום הנפט והגז היה לאחר ממנועי הצמיחה של הכלכלה בברזיל בעשור האחרון, מציאת מאגרים שונים בחופיה של ברזיל הביא הזדמנויות כלכליות לחברות שונות מהתחום ברחבי העולם, ברזיל הפכה להיות המדינה העשירית בגודלה בעולם בייצור נפט כאשר 90% מהנפט לייצוא מגיע ממאגרי הרזרבה בים (OffShore).

Oil-gas pic

עד לשנת 1997 היה מערך הנפט והגז בברזיל שייך בצורה אקסקלוסיבית לחברה הממשלתית Petrobras  אז חוקק חוק חדש שאפשר לשלטון הפדרלי להשכיר את שירותיהם של חברות פרטיות או ממשלתיות אחרות לתחום. למרות זאת היה התחום ברובו בידיה של Petrobras . בשנת 2014 נחשפו שערוריות בהן נמצאו אי סדרים בהתנהלות החברה. החשיפה הובילה לפתיחת ההזדמנויות הקיימות בשוק וחשיפת הפרויקטים המתנהלים לעוד חברות וספקים שהיו מעוניינים בכך.

כל השינויים במערך הביאו את השחקנים בסקטור לחפש טכנולוגיות ומוצרים שונים שיהפכו את העבודה שלהם ליעילה יותר, חסכנית יותר ונקייה יותר. כאן נפתחות לא מעט הזדמנויות לשוק הישראלי שיודע לתת את המענה הטכנולוגי לבעיות השונות.

כיום 56% מההשקעה של הממשלה בברזיל בתעשייה הוא בתחום הנפט, השינויים הרגולטורים שנעשו בתחום לאחר המשבר הפכו את הסביבה העסקית לנוחה יותר לחברות קטנות ובינוניות וכתוצאה מכך לגיוון בכמות וסוג הספקים. השקיפות הפכה להיות תנאי מחייב במכרזים ובעתיד מתוכננים סבבים נוספים כבר בשנת 2018 ובשנת 2019 על המאגרים השונים שנמצאו.

השינויים הרגולטורים יחד עם צרכים טכנולוגיים פותחים הזדמנויות שונות בתחום לחברות הישראליות, חברה ישראלית יכולה להתמודד ישירות כדי להיות ספק במכרזים השונים שנפתחים או להיקשר עם חברה המתמודדת ולהפוך להיות חלק מכלל שרשרת האספקה.

חשוב להבין כי כמו בכל שאר התחומים לא רק פתרונות ישירים של התעשייה הם אלה שרלוונטיים אלה גם תחומים היקפיים אחרים כמו תחום הסייבר לתשתיות שהופך להיות צורך בעיני החברות, סיביים אופטיים לתקשורת, תחום הייצור המתקדם שיכול לתת פתרונות לתעשייה כבדה ועוד פתרונות שיכולים לענות על בעיות שעלולות להיראות משניות אך מהוות מצרך חשוב.

בין התאריכים 24-27 בספטמבר 2018 תתקיים תערוכת ריו נפט וגז בריו דה ז’נרו בברזיל, התערוכה הגדולה ביותר בתחום באמריקה הלטינית.

בתערוכה בהובלת מכון הייצוא ומינהל סחר חוץ יוקם ביתן לאומי עם חברות ישראליות שסקטור הנפט והגז בברזיל מהווה להן עניין עסקי.

הנספחות בריו תהיה אחראית לקיים את הפגישות בין החברות הישראליות לגופים הברזילאים.

ועד שזה יקרה אנחנו רוצים לספר לכם איך את יכולים להשתלב בתעשייה הזו, לכן, ביום רביעי ה- 16/05 נקיים במלון קרלטון בתל אביב סמינר על הנפט וגז בברזיל, באירוע יתארח פרופסור אלפרדו רנו- ראש המחלקה לפיתוח ומחקר טכנולוגי בANP  (סוכנות ממשלתית לנפט וגז) לספר על ההזדמנויות בין המדינות.

מוזמנים להירשם בהקדם כאן

האירוע בשיתוף עם מכון הייצוא ושגרירות ברזיל בישראל

צור קשר עם:

טלי סגל- אורדנטליך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל