בחרו בלוג

הצטרפו לרשימת התפוצה
Emerging Markets
הגשת בקשה לתעודת יצואן

TecnoLatinas – חדשנות במקסיקו

פורסם ע"י , נספח כלכלי מקסיקו סיטי, מקסיקו , בתאריך 3 במאי 2018

Tecnolatinas  הינו מושג חדש יחסית, הבא המתאר חברות טכנולוגיה שצמחו באמל"ט. בשנים האחרונות, חלה צמיחה יוצאת דופן במספרן של אותן חברות הטכנולוגיה באמל"ט, ההערכה היא שמספרם עומד על מעל 5,000 חברות ושווי האקוסיסטם מוערך בכ-40 מיליארד דולר, כאשר 9 חברות עברו את השווי של מיליארד דולר. המובילה את טבלת החדשנות היא ברזיל, ואחריה ארגנטינה ומקסיקו במקום השני והשלישי בהתאמה. ורוב הסטרטאפים באזור מתמקדים בפתרונות ניו מדיה, סחר אונליין ופינטק.

במקסיקו, מספר גורמים דוחפים למגמה חיובית זו, ביניהם: עליה דרמטית במספר משתמשי האינטרנט, חסמי כניסה נמוכים להקמת הסטארט-אפ, מוכנות מסוימת ללקיחת סיכון, רוח יזמית ומספר סיפורי הצלחה שמושכים עוד צעירים לחלום בגדול ולהיכנס לעולם היזמות. אך לא הכל וורוד ועדיין הדרך ארוכה, היעדר התמיכה ממשלתית משמעותית, והתאגידים הגדולים שלרוב נמנעים מעידוד חדשנות, אבל בעיקר חסר הון סיכון.

סטארט-אפים מעניינים ממקסיקו:

Payclip – פיתחו התקן המתחבר לסמארטפון המאפשר לבצע חיוב בכרטיס אשראי (במקסיקו, תשלום בכרטיס אשראי מחייב גם את הקשת הקוד הסודי). הפתרון של Payclip  למעשה מאפשר לכל בית עסק קטן לקבל תשלום באשראי.

Pig.gi – במקסיקו, 80% מהלקוחות הסלולר הם לקוחות prepaid והם בדרך כלל נזהרים מאד שלא לחרוג משימוש ב .data- Pig.gi פיתחו אפליקציה המציגה פרסומות ומאפשרת לצבור נקודות, בהן ניתן לעשות שימוש לגלישה באינטרנט.

אוריאל רביב נספח כלכלי מקסיקו סיטי, מקסיקו

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספח כלכלי מקסיקו סיטי, מקסיקו, אוריאל רביב