יש לכם פתרון רלבנטי לתעשיית המכרות? הצטרפו ל”רוד שואו” ראשון מסוגו בפרו

שנת 2017 היתה שנת התאוששות לתעשיית הכרייה בעולם בכלל ובפרו בפרט, זאת עקב הזינוק במחירי מתכות ובראשן הנחושת, מה שהביא לboom מחודש בענף בפרו.

המכרות הרבים הפזורים ברחבי המדינה מזוהים מצד אחד עם פיתוח כלכלי והשקעות-עתק זרות, ומצד שני עם מחאות של הקהילות המקומיות אשר בשטחן נערכים פרויקטי הכרייה. אלה מוחות סביב נושאים חברתיים וסביבתיים שהחברות מפרות לטענתם, והממשלה בלאו הכי דורשת עמידה בסטנדרטים בינלאומיים בהיבטי הסביבה מכל פרויקט כרייה חדש, כולל האכיפה בנושא שהולכת ומשתפרת.

כל הנ”ל מהווה הזדמנות עבור חברות ישראליות: הנושאים הסביבתיים, בין אם זה בשל הפחד מקנסות ועצירת פרויקטים מטעם הממשלה ובין אם על מנת לתת צ’ופר לאוכלוסיה המקומית על מנת להרגיעה, מכריחים את החברות לתת דגש על נושאי טיפול במים והשקייה. במקרים אחרים הטיפול במים מהווה אינטרס כלכלי מובהק אף של החברה עצמה, לשיפור התהליכים שלה. ואילו ההשקעות והכסף הרב שמוזרם לתחום מהווה הזדמנות לחברות משלל תחומים אשר נדרשים סביב התייעלות ומודרניזציה של המכרות כמו רובוטיקה, אוטומציה, מיכון, ייצור מתקדם, התייעלות אנגרטית ועוד.

משום כך במהלך שנת 2017, שנת הקמת הנציגות בפרו, תחום הכרייה זוהה כתחום יעד עיקרי, אשר ישנו בו פער מובהק בין הפוטנציאל בפרו לבין המודעות של התעשייה הישראלית לפוטנציאל זה. ומשנת 2018 הוחלט להפוך את התחום לתחום נפרד (שאינו בהכרח תחת תחום המים) ומרכזי בעבודת הנספחות. החלטה זו מתבטאת בחיבורים עסקיים של חברות ישראליות לגורמים מהתחום בפרו, הפצת מידע רלבנטי על פרויקטים והזדמנויות עסקיות בפרו לחברות ישראליות, וכן פעילות סביב אחת התערוכות הגדולות בנושא ביבשת –  Expomin בסנטיאגו, ובשבוע שאחריה פעילות נוספת, המרכזית השנה בפרו עצמה: רוד – שואו לחברות ישראליות למכרות בפרו.

בשבוע שלאחר התערוכה, אשר מתחיל ביום שני 30/4, נערוך מספר ביקורים מרוכזים למכרות וחברות כרייה מרכזיות בפרו. הרעיון הוא מצד אחד לאפשר בכך פגישות עם גורמים מפרו אשר לא יפקדו את תערוכת Expomin  בצ’ילה, ומצד שני חיזוק הקשר ופגישות המשך אפשריות עם גורמים שדווקא יהיו בצ’ילה ויחזרו לפרו בשבוע שלאחר מכן.

ב30/4 נערוך סיור למחוז Cajamarca, אשר נמצא מרחק של כשעת טיסה מלימה לכיוון צפון. שם ניתן יהיה לבקר במכרה Yanacocha של חברת Newmont, שהוא אחד מעשרת הגדולים בפרו, ובנוסף להיפגש עם החברות Goldfieldsו Buenaventura  שהן מהטופ 20 בפרו.

כמו כן תהיה אפשרות להמשיך ב2.5 למספר מכרות באזורי Arequipa  וMoquegua של חברת Southern Copper, אחת מחברות הכרייה הגדולות בעולם אשר פעילה רק בפרו ומקסיקו. מכרות אלה נמצאים במרחק של כשעה טיסה מלימה לכיוון דרום.

בנוסף לכך, בבירה לימה ניתן יהיה להיפגש לאורך כל השבוע עם הנהלות של חברות נוספות במשרדיהן.

למידע פרטני יותר אודות הפעילות ואפשרויות ההצטרפות לפגישות והסיורים השונים, אנא פנו לנספחות המסחרית בלימה.

צור קשר עם:

לאו (אריק) מקוך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל