ההשקעה קולומביאנית, האקזיט ישראלי – סיפור ההצלחה של חברת Invertex

עכשיו כבר אפשר לספר; חברת INVERTEX, חברת סטארט אפ ישראלית אשר פיתחה טכנולוגיית חיישנים המאפשרת סריקה של הרגל והתאמת נעל באופן מיידי, נרכשה על ידי חברת NIKE בסכום המוערך ב-10 מיליון דולר (פרטי הרכישה לא פורסמו).

חברת PERMODA הקולומביאנית, אשר הנספחות המסחרית ליוותה את נציגה וסייעה לו בחיבורים הראשוניים בארץ בחיפושיו אחר השקעות, הייתה המשקיעה הזרה הראשונה והיחידה בחברה וחברה לקרן OURCROWD הישראלית בהשקעה בחברת Invertex.

מדובר במקרה הצלחה יפה להשקעה קולומביאנית בישראל ומוצלחת ביותר בהתחשב בזרזיף ההשקעות בישראל המגיע מקולומביה. מקרה זה ישמש יפה את הנספחות לדרבן גורמים נוספים בקולומביה להשקיע בישראל וכן לחזק את ידיהם של המשקיעים הקולומביאנים הבודדים שהנספחות כבר מלווה בתהליך השקעותיהם בישראל.

קולומביה הנה מדינה עם מספר לא מבוטל של תאגידי ענק ומשרדים משפחתיים מבוססים ביותר אשר עד היום השקיעו את כספם בעיקר באפיקים מסורתיים יותר; נדל”ן, אדמות, תשתיות. הדור הצעיר והיורש לממון רב זה, שרובו ככולו התחנך באוניברסיטאות המובילות בארה”ב מוביל שינוי בשנים האחרונות בהקשר זה, וניתן לראות יותר ויותר השקעות קולומביאניות בטכנולוגיה ובקרנות הון סיכון. עד כה התמקדו הנ”ל בהשקעות בארה”ב ובאירופה. בשנה האחרונה הנספחות המסחרית הצליחה לשכנע כמה מהם להסיט מבטם לישראל ולהזדמנויות שהיא מציעה לכספם. המקרה של INVERTEX הוא בהחלט מקרה בוחן מצוין ואנו תקווה שיביא להשקעות רבות נוספות בשוק הישראלי.

 

 

צור קשר עם:

ארז זיונץ

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל