מכרז לשירותי ייעוץ – עיצוב והפעלת חוות הדגמה של טכנולוגיות חקלאיות בסרי לנקה

משרד החקלאות של סרי לנקה פרסם לפני מספר ימים מכרז לשירותי ייעוץ לעיצוב, הקמה, הפעלה, וניהול של חוות הדגמת טכנולוגיות חקלאות במדינה.

sri lanka flag

העלות הכוללת של שירותי הייעוץ הינה 6 מיליון דולר, כאשר 2 מיליון מיועדים לשלב העיצוב ו-4 להקמה, ניהול והעברה.

משרד החקלאות של סרי לנקה מחפש חברת ייעוץ עם ניסיון של לפחות 10 שנים בתחום האגרו-ביזנס ובעלת לפחות פרויקט אחד בפורטפוליו בסכום העולה על 10 מיליון דולר ב-5 שנים האחרונות.

החברה אינה חייבת להיות חברת ייעוץ בהגדרה- כל חברה אשר מסוגלת לספק שירותי ייעוץ בתחום המבוקש ועומדת בקריטריונים כשירה לגשת.

מכרז זה מגיע כהמשך לשלב מקדים אשר התקיים ב-16-17 בנובמבר בשנה שעברה, בה הוזמנו חברות להציג את יכולותיהן- ראו כתבה בבלוג.

חשוב לציין, כי אי השתתפות בשלב המקדים אינה פוסלת מזכייה במכרז זה. מועד אחרון להגשת מועמדות- שלב ראשוני אשר אינו דורש ירידה לפרטים (Expression of  Interest)- הינו ה-20 באפריל, 2018. ניתן למצוא פרטים מלאים באתר ייעודי.

זהו שלב ראשון בפרויקט רחב של הבנק העולמי בסכום 125 מיליון דולר, הכולל רכיב של הקמת חוות הדגמה במספר מחוזות בסרי לנקה על מנת לחשוף את החקלאים המקומיים לטכנולוגיות ופרקטיקות אשר יסייעו להם לשפר את ביצועיהם. בנוסף, הפרויקט מכיל רכיב משמעותי של פיתוח שרשראות אספקה יעילות על כל השירותים הנדרשים עבורן.

הפרויקט שם לו למטרה להגיע ל-22 אלף חקלאים קטנים ב-11 מחוזות. החקלאים צפויים להרוויח יכולות ייצור משופרות, טכנולוגיות יעילות של ייצור, אריזה ושיווק כמו גם תוספות בעלות ערך מוסף למוצריהם. בנוסף, ירוויחו החקלאים בניית יכולות בתחומי ניהול העסק ושיווק דרך פעילות של הכשרה. אי השתתפות בשלב זה אינה מורידה מהסיכויים לגשת לשלבים הבאים של הפרויקט.

פרויקט זה נוצר בין היתר בהמשך לביקור צוות מקצועי של אנשי הבנק העולמי בישראל וההתרשמות החיובית שלהם מההישגים של הסקטור החקלאי בארץ.

מטרתו לעודד חקלאים מסרי לנקה לאמץ שיטות עבודות חדשניות ולהצעיד את הסקטור במדינה למאה ה-21. ישראל, כמדינה שמצליחה לתחזק סקטור חקלאי בתנאים מורכבים, הינה מודל עבור מדינות רבות הלוות מהבנק וטכנולוגיות רבות אשר פותחו בישראל יכולות לסייע למדינות מתפתחות לפתח את הסקטור החקלאי שלהן, אשר במקרים רבים מהווה מקור הכנסה ותעסוקה מרכזי במדינה.

הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה והתעשייה בוושינגטון, אשר עובדת בשיתוף פעולה עם יחידת החקלאות של הבנק העולמי, מערך הנספחים המסחריים ויחידת המוסדות הפיננסיים הבינלאומיים במינהל סחר חוץ, פועלת לאיתור הזדמנויות עסקיות לחברות ישראליות במוסדות הפיננסיים הבינלאומיים.

למידע נוסף ניתן לפנות ללנה קובלוב: lena.kovalov@israeltrade.gov.il

 

צור קשר עם:

יפעת אלון-פרל

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל