מזל טוב! סידרנו לכם אופציה להשתתפות עם שותף מקומי בתוכנית האנרגיה של מדינת ניו יורק לשנת 2030

ידעתם? מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קומו, הכריז לפני מספר שבועות על השקת תוכנית שאפתנית בתחום האנרגיה עם יעדים ברורים לשנת 2030:

  • הפחתת גזי חממה ב- 40% מהרמה של 1990.
  • לפחות 50% מצריכת החשמל במדינת ניו יורק חייבת להגיע מאנרגיה מתחדשת.
  • הפחתה של 23% לפחות בצריכת אנרגיה במבנים מהרמה של שנת 2012.

תוכנית מופ חדשה עם ניו יורק

יעדים אלו אמורים להיות מושגים תוך הורדת עלויות והגברת החדשנות בתחום.

אז איך זה קשור אליכם?

השבוע חתם ד”ר עמי אפלבוים, המדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה ויו”ר הרשות לחדשנות על הסכם עם רשות האנרגיה של מדינת ניו יורק: ההסכם מגדיר מסגרת לתמיכה בשיתופי פעולה במו”פ תעשייתי בין חברות מניו-יורק ומישראל בתחום האנרגיה המתחדשת, הגנה על תשתיות אנרגיה ועוד. פרויקטים מתאימים יזכו במימון משותף של רשות החדשנות ו- NYSERDA

ארה”ב היא השותף העיקרי של ישראל בחדשנות זה 40 שנה, מאז הוקמה קרן בירד. לרשות החדשנות הסכמים עם מספר מדינות בארה”ב, המרחיבים את שיתופי הפעולה בחדשנות בתחומים שונים בהם קלינטק, בריאות, ננוטכנלוגיה, חלל ותעופה, חקלאות  ועוד.

בזכות תוכניות אלו, עשרות חברות ישראליות, מגבירות בכל שנה את היכרותן עם השוק, זוכות בקשרים עם שותפים אמריקאים וכמובן, זוכות בסיוע הרשות לחדשנות בהקטנת הסיכון המסחרי של השקעתן בפרויקטים חדשניים.

במסגרת הסכם ההבנות, הרשות למחקר ופיתוח אנרגיה של מדינת ניו-יורק ורשות החדשנות הישראלית יאתרו ויממנו פרויקטים פוטנציאליים בהם יוכלו לשתף פעולה חברות משתי המדינות לביצוע מו”פ  וניסויים (פיילוט) של מוצרים ופתרונות בתחום האנרגיה החכמה, כולל בקרה ואבטחה של מקורות אנרגיה, צבירת אנרגיה, מצברים ותאי דלק ועוד באתרי לקוח בארה”ב.

בשבועות הקרובים יפורסמו התחומים הספציפיים בהם ימוקד השת”פ והתנאים להשתתפות בתוכנית.

חתימת ההסכם היא השגת יעד נוסף לבניית תשתית התומכת במאמצי המשרד להגדלת היצוא הישראלי לצפון אמריקה.

בנוסף ליצירת מפגשים בין חברות ישראליות עם שותפים ומשקיעים אמריקאים, פועלות שלוחות המשרד בארה”ב ליצירת שיתופי פעולה עם מדינות, ארגונים ומוסדות אמריקאים.

מוקדם יותר השנה נחתמו בעזרתנו הסכמים בין הרשות לחדשנות למדינת פנסילבניה ובינה לבין רשת בתי החולים נורטרן האלט’ (NORTHERN HEALTH). הסכמים אלו, מאפשרים את הרחבת הבסיס לשיתופי פעולה בין חברות משתי המדינות.

 

צור קשר עם:

ינון אלרועי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל