על מה הברזילאים לא מוותרים?

זה לא סוד, בשנים האחרונות הכלכלה השביעית בגודלה בעולם עברה משבר. אחרי שנבחרו לארח את המונדיאל ואת האולימפיאדה בשנים 2014 ו-2016 בהתאמה הציפייה הייתה שמכאן ברזיל תוכל לצמוח ולהשתפר.

אך במקום זאת, המהלכים, השיפוצים והשיפורים שנעשו ברחובות ובמתחמי הספורט יחד עם כל מה שסובב אירועים מן הסוג הזה, הביא לחשיפה של השחיתות במגזר הציבורי שהובילה עד לנשיאת המדינה דאז, סיפור חשף סיפור. מצב מורכב שבלט ברחוב הברזילאי שבו 209 מיליון תושבים ופערים כלכליים גדולים.

ברזיל של 2018 היא ברזיל קצת אחרת, אחרי המשבר הגדול שפגע בכולם, חזקים כחלשים, אפשר לראות כלכלה מתאוששת.

כלכלה שמפריטה חברות ציבוריות, מדיניות שמנסה, בצעדים קטנים למתן את השחיתות וליצור מערכת כלכלית פרטית ומגוונת יותר.

אנו רואים את זה במכרזים בתעשיית הנפט ובמדיניות הנבנית סביב, אנו רואים את זה בתחומי האנרגיה, אבל זה כבר לפוסט אחר.

אז על מה הברזילאים לא מוותרים?

נכון…כדורגל, אבל לא לשם זה התכנסנו. הברזילאים גם לא מוותרים על ביטוח רפואי. עלויות הביטוחים והטיפולים הרפואיים בברזיל הם אינם זולים.

65% מהאוכלוסייה משתמשים בשירות הציבורי שהמדינה מציעה, ולמרות מה שאפשר לחשוב על השלטון הברזילאי הפן הזה לא נפגע. השקעה בשירותים הרפואיים לא ירדה אלא להפך, זהו בין התחומים היחידים שהפרמטרים בו נמצאים בעלייה עד היום כמו גם בשנות המשבר.

אבל לא רק שירות ציבורי.

בברזיל יש גם ביטוח פרטי, בו משתמשים שליש מהאוכלוסייה, שהם 70 מיליון תושבים, הם בעלי אמצעים במעמד הבינוני גבוה אשר הוצאותיו על רפואה מהווים 53% מכלל ההוצאות של המדינה בתחום, המשמעות הנומינלית היא 110 מיליארד דולר.

בשנות המשבר ניתן היה לראות כי לא נפגעו ההשקעות, הרכישות והקידמה בתחום הרפואי.

Medicine in brazil is free and paid. Expensive medical insurance. Treatment of disease at the highest level Doctor holding a stethoscope in his hand

למרות שברזיל היא מדינה מתפתחת המערכת הרפואית בה נחשבת בין המתקדמות, העובדה כי ישנם 6,277 בתי חולים מתוכם 4,081 פרטיים, עשרות חברות ביטוח שמפעילות קליניקות והרבה מאוד כסף, מביאים להשקעה רציפה בטכנולוגיות מתקדמות, לחיפוש מתמיד אחר חדשנות, לתקציבים רבים למחקרים וכמובן, לרצון התמידי של בתי החולים הטובים במדינה להביא אל הלקוחות את מיטב הפתרונות הרפואיים הקיימים על מנת להישאר רלוונטיים ותחרותיים.

הצורך והרצון בשוק הברזילאי

הביאו ללא מעט סיפורי הצלחה בין חברות ישראליות ובתי חולים או חברות ברזילאיות שחיפשו להטמיע טכנולוגיות בתחומים שונים.

אחד הביטויים הנוספים לאותו הצורך הוא פרויקט Tech Emerge של ה- IFC שתחת הבנק העולמי.

הפרויקט מביא לפתחם של גופים רפואיים שונים, טכנולוגיות רפואיות מתקדמות ומסייע במימון פיילוטים לטכנולוגיות חדשות ובחינת התאמתם למדינה.

כאשר הפרויקט פורסם בברזיל, ביקשו 25 גופים מובילים במדינה להיות אלה שישתפו פעולה עם חברות וסטארט-אפים מהעולם כדי למצוא טכנולוגיות חדשנות שבהם יוכלו להשתמש. חברות ישראליות שבחרו להתמודד יגלו בחודשים הקרובים אם נבחרו כמתאימים ותפתח בפניהם דלת לשוק הברזילאי.

את הצורך ראינו גם בתערוכת HIMSS שהתקיימה החודש בארה”ב

בה היה ביתן ישראלי עם 20 חברות ישראליות ועשרות מבקרים ברזילאים מהגופים הנחשבים ביותר במדינה. בין המבקרים השונים לחברות הישראליות התקיימו מעל ל- 140 פגישות עסקיות שהראו את העניין הרב בין שני הצדדים.

במאי הקרוב תתקיים תערוכת HOSPITALAR בסאו פאולו שבברזיל,

תערוכה שכולה ציוד רפואי וDigital Health שמושכת אליה את מקבלי ההחלטות מהגופים המובילים באמריקה הלטינית ובמיוחד מברזיל.

אנו שומעים רבות על הרעב בשוק להכניס טכנולוגיות וחדשנות למרכזים הרפואיים במדינה וישראל, ששמה הולך לפנייה, מעניינת מאוד את הקהל.

אנו נשתתף בתערוכה עם ביתן ישראלי כאשר הנספחות הכלכלית בריו דה ז’נרו תהיה אחראית לקבוע את כלל הפגישות העסקיות בין החברות הישראליות המשתתפות לגופים המקומיים.

שימו לב! ההרשמה עדיין פתוחה וניתן לקבל פרטים נוספים בנספחות כיצד ניתן להשתתף בתערוכה ולקבל גישה לבתי חולים בברזיל.

הברזילאים לא מוותרים על ציוד רפואי מתקדם ומוביל, אז ההמלצה שלי היא: אל תוותרו על השוק הברזילאי, הוא מחכה לכם!

צור קשר עם:

טלי סגל- אורדנטליך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל