יצרן קטן שלי, אולי תמכור גם לי?

בשבוע שעבר הזמינו אותנו מפרובינציית קיוטה במחוז החמישי של צ’ילה לביקור באזור איחוואלס שידוע בגידולי הפירות הירקות והפרחים שלו.

האזור מאופיין ביצרנים בינוניים וקטנים המאוגדים יחדיו בארגוני מגדלים ויצואנים שמהווים כוח משמעותי מהיצוא הצ’ילני. איגודים אלו מאפיינים את השוק המקומי ומהווים מוקד כוח משמעותי כאשר חברות מנסות לשווק את מוצריהן לחקלאים בחוות.

בביקור הופתענו לגלות כי אף שהמודעות של המגדלים לטכנולוגיות השונות גבוהה יחסית רמת ההטמעה שלהן בשטח נמוכה יחסית. החברות המחזיקות בחוות ובשדות אלו הינן בעלות אמצעים והתקציב אינו אתגר כמו ההיכרות עם פתרונות אפשריים ושיווק נכון של הפתרונות.

משאלות שהעלינו ומבדיקה שערכנו במתקני ומחסני החברות גילינו שכבר יש נציגות ישראלית משמעותית אצל חלק גדול מהספקים והיא לרוב נמצאת על הצד הטכנולוגי והמתקדם של סקאלת המכשור החקלאי.

חוות רבות מחזיקות מיחשוב השקיה ומסננים מגופים ישראליים ומעוניינות להרחיב את טווח המוצרים שיש להם מיצרנים אלו. היצרנים השונים מדברים על ביקוש לטכנולוגית חישה מרחוק רחפנים תמונות לוויין וצורך בשירותי שליטה ובקרה על העובדים והמכשור בשטח. נקודה נוספת שעולה מרוב יצרני הפירות הוא צורך משמעותי ומיידי במכשור רובוטי לקטיף איסוף ואריזת תוצרת.

תפיסה זו מתחברת לתוכניות הכלליות שמפרסמת הממשלה הצ’ילנית ברמה המחוזית והארצית לקידום תחום החקלאות וההעמקה של ההטמעה הטכנולוגית של הפעילות החקלאית המדייקת.

חווה לגידול עגבניות צ'ילה
חממות גידול עגבניות של חברת ROCKY בה ביקרה הנספחות

מספר תוכניות ממשלתיות עוזרות בהטמעה והקמת פיילוטים לטכנולוגיות מתקדמות אצל חקלאים עם חוות בינוניות וקטנות מתוך רצון לעזור להם להתפתח ולהתייעל. החלק היחסי של חוות אלו גבוה למדי בצ’ילה והן לקוח משמעותי של חברות מיכון רבות.

כוח העבודה היקר יחסית בצ’ילה מחייב את החוות והשדות לעבור התייעלות מתמדת ובעלי השטחים תמיד מחפשים פתרונות שיפחיתו את עלויות השכר שלהם.

מסיבה זו אוזנם של היצרנים הצ’ילנים כרויה תמיד לחברות ישראליות המביאות להם טכנולוגיות שליטה ובקרה ממוחשבות וישמחו להטמיע מערכות חישה ובקרה מרחוק שיפתרו את הצורך לבקר בכל אחד מהשדות המרוחקים שלהם כדי לפתוח או לסגור ברז או חיישן.

במסגרת הביקור קידמנו את תערוכת אגריטק שזכתה לעניין רב וכנראה תארח משלחת צ’ילנית נרחבת מאיגודי התעשייה המובילים בתחומי הזרעים החממות המים ויצואני הפירות.

מן הצד השני הנספחות בסנטיאגו מתכננת במהלך הרבעון השלישי של השנה משלחת חקלאית לקונוס הדרומי שתכלול יומיים בצ’ילה בסנטיאגו הבירה ובמחוזות גידול הפירות העיקריים של המדינה ויומיים נוספים בארגנטינה בה נבקר בבירה בואנוס איירס לפגישות ממוקדות עם מגדלים ונמשיך למחוז סנטה פה שמצטיין בגידולי תבואה ובחדשנות ביוטכנולוגית.

אנו מזמינים חברות ישראליות שמחפשות שווקים חדשים ומעניינים למוצריהן ושירותיהן לפנות אלינו כדי לשמוע עוד על היעד הבא שממתין לפיתוח ישראלי.

צור קשר עם:

הדר שור

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל