אירוע השקת תכנית הפיילוטים TechEmerge Brazil

Image result for techemergebrazil

מנהל סחר חוץ בשיתוף עם מכון הייצוא וחברת סנארה ונצ’רס קיימו ביום חמישי ה- 22 לפברואר אירוע השקה של הפרויקט TechEmerge ברזיל בתחום הציוד הרפואי.

התכנית TechEmerge הינה תכנית משותפת למנהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, ארגון International Finance Corporation) IFC), זרוע הבנק העולמי הפועלת מול הסקטור הפרטי, ומשרד הכלכלה הפיני. כחלק מהתכנית, יצא החודש לדרך פרויקט ברזיל, המהווה פלטפורמה להשקת פיילוטים טכנולוגיים בתחום הציוד הרפואי בשוק הברזילאי, על ידי חיבור בין כ- 20 ספקי שירותים רפואיים מקומיים המשתתפים בתכנית לבין פתרונות טכנולוגיים חדשניים מכל העולם. צוות IFC המוביל את התכנית ערך מחקר ובחן את הצרכים של השוק הברזילאי בתחום המכשור הרפואי וזיהה מספר תחומים בולטים בהם קיים צורך בפתרונות טכנולוגיים מתקדמים: כלים להתקשרות עם המטופלים, התייעלות תפעול, ניתוח נתונים קליניים, אבחון נקודות טיפול, בינה מלאכותית וגנומיקה.

אירוע ההשקה שנערך במשרדי סנארה ונצ’רס ברעננה נועד לעודד חברות טכנולוגיה ישראליות לקחת חלק בתכנית ולהגיש מועמדות לפיילוטים. באירוע השתתפו נציגים בכירים של IFC המובילים את התכנית, אשר תיארו את התכנית ואת תהליכי העבודה עם הארגון. תאריך אחרון להגשת מועמדות לתכנית הינו 10 במרץ.

תכנית TechEmerge:

בנובמבר 2015 השיק ה-IFC  תכנית בשם TechEmerge אשר מטרתה לשלב טכנולוגיות מתקדמות בשווקים המתפתחים באמצעות תהליך התאמה (matching) ומימון פיילוטים. כדי להוציא לפועל מטרה זו, הוקמה קרן בה משתתפת מדינת ישראל שתרמה בסך הכל 1.8 מיליון דולר ופינלנד שתרמה 2.3 מיליון דולר.

השלב הראשון של התכנית, אשר עסק בתחום הציוד הרפואי והיה מכוון לצרכי המשק בהודו, היה מוצלח עבור החברות הישראליות. 3 חברות זכו במימון של 5 פיילוטים עם ספקי שירותים רפואיים מקומיים, מתוך 17 חברות שזכו במימון של IFC ומעל 330 חברות מכל העולם אשר הגישו מועמדות. כמו כן, בהמשך לפעילות הפיילוט נחתמו חוזים נוספים עם ספקים מקומיים מחוץ למסגרת הפרויקט. בעקבות ההצלחה חתם לאחרונה שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן על הרחבת הפרוייקט הנערך כאמור במשותף עם IFC וממשלת פינלנד למדינה נוספת – ברזיל.

הרחבת הפעילות לברזיל הינה רכיב נוסף בחיזוק פעילות ישראל עם המוסדות הפיננסים הבינ”ל לפיתוח. לפני כשנה ביקר בישראל נשיא הבנק העולמי ובאוקטובר השתתפה ישראל לראשונה בפאנל במסגרת המפגש השנתי של הבנק. בשני האירועים עלתה תימת ה”חדשנות כמנוע לפיתוח” כנושא מרכזי.

חברות טכנולוגיה ישראליות המעוניינות לקחת חלק בפרויקט TechEmerge ברזיל מוזמנות להגיש מועמדות עד ה-10 במרץ דרך האתר של התכנית http://techemergebrazil.org/ בו ניתן גם לקבל פרטים נוספים על החברות הברזילאיות שלוקחות חלק בתכנית, וועדת יועצים המשתתפת במיון החברות, השלבים הבאים של התכנית ועוד.

הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה והתעשייה בוושינגטון, יחד עם מערך הנספחים המסחריים ויחידת המוסדות הפיננסיים הבינלאומיים במינהל לסחר חוץ, פועלת לאיתור הזדמנויות עסקיות לחברות ישראליות במוסדות הפיננסיים הבינלאומיים ולשילוב התעשייה בפעילות מוסדות אלה ברחבי העולם. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בכל שאלה או בקשת סיוע!

Lena.Kovalov@israeltrade.gov.il

 

 

 

 

 

 

 

 

 

צור קשר עם:

יפעת אלון-פרל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל