משלחת בכירה של הבנק העולמי הגיעה להשתתף בכנס Cybertech 2018

בשבוע שעבר הגיעה לישראל משלחת מטעם הבנק העולמי לביקור של 6 ימים במסגרת כנס הגנת הסייבר Cybertech 2018. משלחת זו הינה חלק מתפוקות הסכם אשר נחתם בין משרד הכלכלה לבנק העולמי במטרה לחלוק עם מנהלי הבנק ולקוחותיו ידע ופרקטיקות מוצלחות בתחום הגנת הסייבר הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי. המשלחת הורכבה ממנהלי הבנק אשר אחראיים על פרויקטים במדינות מתפתחות וכמובן ממקבלי החלטות ומנהליהם המקצועיים הבכירים אשר אמונים על ביצוע הפרויקטים במדינות. פרויקטים אלו מגיעים לסכומים של מאות מיליוני דולרים וכוללים מגוון של פעולות בתחומים כגון הקמת תשתיות הגנת סייבר בסיסיות, הכשרת כוח אדם ובניית יכולות, הגנה על מידע, ושירותי ייעוץ במגוון רחב של זירות בהן דרושה הגנת סייבר. המדינות מהן הגיעו המשתתפים הן גאנה, קניה, אוגנדה, טנזניה וניגריה. בראש המשלחת עמד המנהל הבכיר של יחידת התחבורה וה-ICT, מר Jose Luis Irigoyen, אשר ערך פגישות עם גורמים בכירים בסקטור בישראל. בנוסף השתתפה במשלחת גם שרת התקשורת של גאנה, גב’ Ursula Owusu-Ekuful.

נציגי המשלחת נטלו חלק בכנס Cybertech ונחשפו לטכנולוגיות החדשניות ביותר בתחום אשר בין היתר האירו עבורם זרקורים על תחומים נוספים אותם צריך למגן ואמצעים נוספים בהם צריך לנקוט על מנת לשמור על הביטחון הלאומי של מדינתם בתחום הסייבר. בהמשך השבוע ביקרו המשתתפים במטה הסייבר, ברשות החדשנות, בחברת החשמל, בפארק ההייטק של באר-שבע, בפקולטת הסייבר של אוניברסיטת תל אביב וכן נפגשו עם חברות אשר נותנות מענה הוליסטי ומגוון לצרכים של מדינותיהם.

ההסכם במסגרתו התקיימה המשלחת הינו תוצאה של החלטת ממשלה משנת 2016 אשר התקבלה טרם ביקורו של ראש הממשלה באפריקה. מגוון התפוקות הכלולות בהסכם כוללות משלחות של מומחים ומקבלי החלטות, קיום סדנה מעמיקה בנושא באחת ממדינות אפריקה, סיוע טכני ומגוון פעולות חלוקת ידע נוספות. משלחת זו היא השלב הראשון בביצוע ההסכם, ושאר תפוקותיו יצאו אל הפועל בשנה וחצי הקרובות. הבנק העולמי רואה חשיבות רבה להצלחות של ישראל בתחום הגנת הסייבר ומעוניין שהמדינות הלוות מהבנק ייחשפו לרצינות בה מתייחסים לנושא בארץ כמו גם למגוון האמצעים המושקעים בנושא ולפתרונות הטכנולוגיים שונים.

הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה והתעשייה בוושינגטון, יחד עם מנהל סחר חוץ, מערך הנספחים המסחריים ויחידת המוסדות הפיננסיים הבינלאומיים ואפריקה, פועלת לאיתור הזדמנויות עסקיות לחברות ישראליות במוסדות הפיננסיים הבינלאומיים.

למידע נוסף ניתן לפנות לנספחות המסחרית של משרד הכלכלה והתעשייה בוושינגטון, בכתובת yonatanb@israeltrade.gov.il .

צור קשר עם:

יפעת אלון-פרל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל