מס בלו על ציוד רפואי ורפורמת המס בארה”ב

רקע: סעיף 4191 לקוד המס האמריקאי מטיל מס בלו (excise tax) על יצרנים ויבואנים של כל ציוד רפואי המופיע בסעיף 510(j) לחוק The Federal Food, Drug and Cosmetic או ב- Code of Federal Regulations Title 21 part 807. מס הבלו בגובה של 2.3% מוטל בעת מכירת הציוד הרפואי הרלוונטי.

ב- 18.12.15 נחתם החוק The Consolidated Appropriations, אשר השהה את תחולת החוק בין השנים 2016-2017, ולכן יצרנים ויבואנים של הציוד הרפואי עליו חל החוק היו פטורים מדיווח ותשלום על מכירות של הציוד במהלך השנתיים הללו.

ואולם, משתוקף ההשהיה פג ולא הוארך במסגרת רפורמת המס שעברה בסוף שנת 2017, מס הבלו שב להיות בתוקף החל מיום 1.1.2018 ויצרנים ויבואנים של הציוד הרפואי הרלוונטי ידרשו להגיש טופס 720 על בסיס רבעוני ולשלם את גובה המס לרשות המס האמריקאית (IRS).

למס הבלו מספר חריגים:

  1. המס לא יחול על מכירה של משקפיים, עדשות מגע ומכשירי שמיעה.
  2. המס לא יחול על ציוד רפואי הנמכר בצורה קמעונאית לצריכה פרטית (“the retail exemption”).
  3. ציוד רפואי שנמכר לצורך השלמת ייצורו (“or further manufacture”) או ביצוא, עשוי להיות פטור ממס אולם מצריך הגשה של טופס 637.

מס הבלו ורפורמת המס: מס הבלו על ציוד רפואי לא בוטל במסגרת רפורמת המס שעברה בקונגרס בחודש דצמבר 2017. ההנחות הן כי הלחץ להעביר את הרפורמה לפני סוף השנה הוביל להשארתם בחוץ של נושאים רבים וביניהם ביטול מס הבלו על ציוד רפואי.

הפעולות שנעשו לביטול מס הבלו:

  • ה- Advanced Medical Technology Association אשר מייצגים יצרני ציוד רפואי כמו Abbott Laboratories, Johnson & Johnson, Medtronic, Stryker and Zimmer נלחמים לביטול המס בחזית מול הבית הלבן (הם ניסו בקונגרס במהלך הדיונים על הרפורמה, ללא הצלחה).

בשבוע שעבר הם שלחו מכתב לנשיא – להלן לינק למכתב

  • Reps. Erik Paulsen (R-Minnesota) ו- Jackie Walorski (R-Indiana) הציגו הצעת חוק בקונגרס להשהות את תוקף החוק לעוד חמש שנים. לינק להצעת החוק
  • ההכנסות ממס הבלו על ציוד רפואי לארה”ב: ה-  The Joint Committee on Taxation טוענים כי ביטול המס יעלה לתקציב ארה”ב כ- 20 מיליארד דולר על פני עשור.

 

הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בוושינגטון עוקבת אחרי השינויים ואחרי הדרישות מיצואנים לארה”ב, ואנו נפרסם כאן מעת לעת מידע ביחס לתקנות המוצעות ולשינויים החקיקתיים העיקריים.

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בכל שאלה או בקשת סיוע בנושא זה: אודליה לזימי Odelya.lazimi@israeltrade.gov.il.

צור קשר עם:

יפעת אלון-פרל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל