מס בלו על ציוד רפואי

רקע: סעיף 4191 לקוד המס האמריקאי מטיל מס בלו (excise tax) על יצרנים ויבואנים של כל ציוד רפואי המופיע בסעיף510(j) לחוק The Federal Food, Drug and Cosmetic או ב- Code of Federal Regulations Title 21 part 807. מס הבלו בגובה 2.3% מוטל בעת מכירת הציוד הרפואי הרלוונטי.

ב- 18.12.15 נחתם החוק The Consolidated Appropriations, אשר השהה את תחולת החוק בין השנים 2016-2017, ולכן יצרנים ויבואנים של הציוד הרפואי עליו חל החוק היו פטורים מדיווח ותשלום על מכירות של הציוד במהלך השנתיים הללו.
ואולם, משתוקף ההשהיה פג ולא הוארך במסגרת רפורמת המס שעברה בסוף שנת 2017, מס הבלו שב להיות בתוקף החל מיום 1.1.2018. יצרנים ויבואנים של הציוד הרפואי הרלוונטי ידרשו להגיש טופס 720 על בסיס רבעוני ולשלם את גובה המס לרשות המס האמריקאית (IRS).
למס הבלו מספר חריגים:
1. המס לא יחול על מכירה של משקפיים, עדשות מגע ומכשירי שמיעה.
2. המס לא יחול על ציוד רפואי הנמכר בצורה קמעונאית לצריכה פרטית (“the retail exemption”).
3. ציוד רפואי שנמכר לצורך השלמת ייצורו (“or further manufacture”) או ביצוא, עשוי להיות פטור ממס אולם מצריך הגשה של טופס 637.

מס הבלו ורפורמת המס: מס הבלו על ציוד רפואי לא בוטל במסגרת רפורמת המס שעברה בקונגרס בחודש דצמבר 2017. ההנחות הן כי הלחץ להעביר את הרפורמה לפני סוף השנה הוביל להשארתם בחוץ של נושאים רבים וביניהם ביטול מס הבלו על ציוד רפואי.

פעולות שנעשו לביטול מס הבלו:
· ה- Advanced Medical Technology Association אשר מייצגים יצרני ציוד רפואי כמו Abbott Laboratories, Johnson & Johnson, Medtronic, Stryker and Zimmer נלחם לביטול המס בחזית מול הבית הלבן (הם ניסו בקונגרס במהלך הדיונים על הרפורמה, ללא הצלחה).

בשבוע שעבר האיגוד שלח מכתב לנשיא:
https://www.advamed.org/sites/default/files/resource/advamed_letter_to_potus_12.20.17_final.pdf

· (Reps. Erik Paulsen (R-Minnesota ו- (Jackie Walorski (R-Indiana הציגו הצעת חוק בקונגרס להשהות את תוקף החוק לעוד חמש שנים. לינק להצעת החוק: https://waysandmeansforms.house.gov/uploadedfiles/hr4617.pdf

ההכנסות ממס הבלו על ציוד רפואי לארה”ב: ה- The Joint Committee on Taxation טוענים כי ביטול המס יעלה לתקציב ארה”ב כ- 20 מיליארד דולר על פני עשור.

מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: https://www.irs.gov/pub/irs-prior/p510–2013.pdf

הנספחות הכלכלית-מסחרית של משרד הכלכלה בוושינגטון עוקבת אחרי השינויים ואחרי הדרישות מיצרני ציוד רפואי בארה”ב, ואנו נפרסם כאן מעת לעת מידע ביחס לתקנות המוצעות ולשינויים החקיקתיים העיקריים. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בכל שאלה או בקשת סיוע בנושא זה ובנושאי מדיניות סחר ורגולציה אחרים: אודליה לזימי Odelya.lazimi@israeltrade.gov.il.

צור קשר עם:

ענת כץ

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל