הזמנה להפוך את לימה לעיר בטוחה וחכמה יותר

הפשע בפרו אולי משתלם למי שמבצע אותו, אבל בטח לא לציבור. עלות הפשיעה לקופה הציבורית מסתכמת לפי ההערכות במעל 10 מיליארדי דולרים בשנה, המהווים 2.77% מהתל”ג. (אגב, פרשיות השחיתות שתופסות פה כותרות ראשיות בדרך קבע “עולות” לפי אותן הערכות רק 3 מיליארדים).

בהתאם לכך, גם התקציבים הממשלתיים המופנים לנושאי ביטחון, ובראשם ביטחון האזרחים, עולים לרמה של קרוב ל3 מיליארדי דולרים בשנת 2017 – עלייה של 82% על פני 5 השנים האחרונות. מתוך תקציב זה ישנם תקציבים אשר מיועדים למטרות מוגדרות היטב, כמו 50 מיליוני דולרים אשר יועדו לקרן מיוחדת לשדרוג תחנות המשטרה העירוניות – הן בהיבט הציוד והן בהיבט מיומנות כ”א.

פרובינציית לימה, ובראשה עיר הבירה לימה, ומחוז Callao אשר נמצא בתוכה מאכלסים יחדיו כ11 מיליון איש. אזור עצום זה מחולק ל42 עיריות-משנה, אשר לכל אחת מהן עצמאות בנושאי הביטחון בתחומה. וכך למשל קורה שהאחריות הכבדה על אבטחת המיסה הגדולה שיערוך האפיפיור בעת ביקורו בלימה באמצע חודש ינואר 2018 נופלת על גורמי הביטחון של עיריית רובע Surco, אשר בימים כתיקונם משרתים בסך הכול את 250,000 תושבי הרובע.

רבים מראשי העיריות האלה וכן גורמים נוספים בדרג מקבלי ההחלטות בהן, ישתתפו בסמינר טכנולוגי-עסקי אותו יזמה ומארגנת הנספחות המסחרית וייערך ב24 בינואר 2018 בלימה. בסמינר יציגו חברות ישראליות את מרכולתן בתחומים של ביטחון אזרחי וSmart Cities.

לכל אחת מהעיריות צרכים שונים, בהתאם למתארי האיום שלהן ולמשאביהן הכלכליים. כך הרובעים העשירים ו/או הבטוחים יותר (מה שבדרך כלל בא ביחד) מתמקדים בחיפוש אחר פתרונות מתוחכמים יחסית בתחום  הSmart Cities, אשר יכולים להיות בתחום התאורה החכמה, החנייה, מערכות שליטה ובקרה על רמזורים ועוד, ואף ישנם בקרבם בעלי תפקידים מוגדרים לנושאים אלה. ואילו הרובעים המאותגרים יותר בהיבט הביטחון האישי ראשית כל יתעניינו בטכנולוגיות למניעת פשיעה כמו מערכות גילוי והתראה ואולי אף בהכשרות מקצועיות לשוטריהן, ובעלי התפקידים הרלבנטיים יהיו בדרך כלל פונקציות קלאסיות יותר כמו קציני הביטחון.

אנו מזמינים כל חברה ישראלית אשר יש לה פתרונות רלבנטיים לתחומים ולקהל לקוחות אלה, לפנות בימים הקרובים לנספחות המסחרית על מנת לבחון את השתתפותה באירוע, בנוסף למספר חברות שכבר הבטיחו את השתתפותן.

צור קשר עם:

לאו (אריק) מקוך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל