בואו לקחת חלק בפרויקט ניקוי אגם טיטיקקה. דרישת סף: עמידות למחלת גבהים

אם אין לכם בעיה לעבוד בגובה 3812 מטרים מעל פני הים, יתכן שתמצאו עניין באחד הפרויקטים היותר מעניינים, ובוודאי עם אחד הלוקיישנים היותר יפים, שמותנעים בפרו בימים אלה.

אגם Titicaca אשר על גבול פרו ובוליביה הינו אחד האגמים הגבוהים בעולם והשני בשטחו בכל דרום אמריקה. הוא משלב שלווה קסומה, רקע של נופי הרים דרמטיים, שקיעות וזריחות מרהיבות וגם אגן בעל מים מזוהמים להחריד – מאפיין אשר הן התושבים והן רשויות קידום התיירות לאזור ישמחו להשאיר כזיכרון עבר.

Pic Titicacaנשיא פרו, פדרו פבלו קוצ’ינסקי, הכריז במסגרת ביקורו באזור לפני כחודשיים על כך שבשנת 2018 יתחיל תהליך ניקוי האגם, אשר הוא מכוון לסיומו כבר ב2019 – זמן קצר לכל הדעות לפרויקט מסדר גודל זה.

“אני מודע לבירוקרטיה שפרויקטים מעין אלה נתקלים בה אצל מקבלי ההחלטות בלימה, ולכן הוריתי להם להתחיל בביצוע הפרויקט כבר בשנה הבאה” אמר הנשיא. אמר, ובאופן שלא תמיד טריוויאלי במדינה כמו פרו – התחיל לבצע. כבר בימים אלה הפרויקט נמצא בשלב שבו הוגשה הצעה לביצוע של חלקו על ידי חברה פרטית, הצעה שנבחנת לקראת הוצאת קול קורא על בסיסה לחברות נוספות להגיש הצעות שכנגד.

לתהליך זה יינתנו 90 יום, ובסופם במידה ויהיו הצעות רלבנטיות שכנגד הפרויקט ייצא למכרז, ובמידה ולא – יינתן לחברה שהגישה את ההצעה המקורית.

זהו מודל ייחודי למדי שבו מתנהלים רבים מפרויקטי הPPP   בפרו על ידי הסוכנות לקידום השקעות פרטיות  Pro Inversion . כך או כך – מתן הזיכיון לחברה הזוכה והחוזה מולה עתידים להיחתם במהלך המחצית הראשונה של 2018.

מטרת הפרויקט היא לנקות את אגנו של האגם, אשר אליו מתנקזים שפכי העיר הגדולה ביותר הנמצאת לחופי האגם – Puno,  וכן עשר ערים נוספות אשר ביחד מכילות כ1.1 מיליון תושבים.

המימוש יהיה באמצעות הקמת 40 מתקנים לטיפול בשפכים, בהשקעה כוללת שמוערכת סביב 830 מיליוני דולרים. ההצעה לביצוע שכבר הוגשה ונמצאת בתהליך המתואר בפסקה הקודמת מקיפה למעלה מ10 מתוך 40 תתי-הפרויקטים, בשווי כולל של למעלה מ300 מיליון דולר.

Pic Titicaca 2

הפרויקטים יתבצעו במודל ה Co – financed PPP, כאשר מהצד הממשלתי האחראי הוא משרד הבינוי, השיכון והסניטציה ומהצד הפרטי כל חברה מתבקשת לספק פתרון כולל לתכנון, הקמה, תפעול ותחזוקה של מתקני הטיפול ואחריות על כלל תהליך הטיפול בשפכים וההיפטרות מהם, כאשר המימון הינו משותף פרטי וציבורי.

אותו גוף המנהל את הפרויקט, Pro Inversion, יעניק זיכיון ל30 שנה לצורך הפרויקט לחברה הזוכה.

אנחנו מזמינים כל חברה ישראלית שרואה את עצמה כרלבנטית לפרויקט מסוג זה להתעדכן בסטטוס שלו באתר של  Pro Inversion: http://www.proinversion.gob.pe/modulos/LAN/landing.aspx?are=0&pfl=1&lan=10&tit=institucional-popup

ובכל מקרה של שאלה או צורך בסיוע לפנות אלינו בנציגות הכלכלית בלימה, ודרכנו לאיש הקשר שלנו ב Pro Inversion  לפרויקט זה. רק לכדורים לשם התמודדות עם מחלת הגבהים – תצטרכו לדאוג לעצמכם.

צור קשר עם:

לאו (אריק) מקוך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל