משלחת בכירה מקולומביה מחפשת פתרונות עיר חכמה בישראל

הנספחות המסחרית בבוגוטה מארגנת בימים אלו משלחת בכירים מקולומביה לישראל בנושא ערים חכמות/בטוחות בתאריכים 11-16 בפברואר 2018. עוגן המשלחת מבחינת הלו”ז הוא כנס MUNIWORLD שיתקיים בתל אביב בתאריכים 13-15 בפברואר. מטרת המשלחת היא חשיפה מרבית של משתתפי המשלחת לקשת הרחבה של פתרונות ישראלים בתחום זה. לו”ז המשלחת ישלב בתוכו ביקור בתערוכה, סיורים מקצועיים ופגישות עם חברות ישראליות.

נושא העיר חכמה/עיר בטוחה ב-2018 יקבל משנה חשיבות לאור כניסתו לתוקף של הסכם השלום בין ממשלת קולומביה וארגון הגרילה FARC. בעוד הסכם השלום מביא לסיומו את הסכסוך המזוין, ישנו חשש ממשי לזליגה של אנשי גרילה לשעבר לארגוני פשיעה בתוך הערים המרכזיות אשר יציבו אתגרים נוספים לכוחות הביטחון העירוניים. סכנה זו, והבנת הממשלה כי עם סיום הלחימה עם ה-FARC, האתגר המרכזי של קולומביה מבחינה ביטחונית הוא ארגוני הפשע האימתנים של קולומביה. על כן החליטה הממשלה להקציב ב-2018 8 מיליארד דולר לרכישת טכנולוגיות ופתרונות עיר חכמה/בטוחה על מנת להתמודד עם אתגרים אלו. בנוסף לתקציב זה, ראשי הערים המרכזיות בקולומביה גם הם הקצו תקציבים גדולים לנושא זה ומחפשים אחר פתרונות לערים שלהם.

משלחת זו היא פעילות המשך למשלחת קולומביאנית בראשות מנכ”ל FINDTER, הרשות הממשלתית למימון פרויקטי תשתית וטכנולוגיה, שהבאנו לביתן הישראלי בתערוכת SMART CITIES EXPO שהתקיימה בנובמבר בברצלונה. הביקור בביתן הישראלי הביא לכך שמרבית משתתפי המשלחת ביקשו להגיע לישראל על מנת להרחיב את הכרתם עם הטכנולוגיות הישראליות בתחום ולהמשיך את הקשר שיצרו עם חברות ישראליות בתערוכה בברצלונה.

בשלב זה המשלחת כוללת מזכירי ביטחון (מקביל לשר ברמה המוניציפלית) של מספר ערים, בכירים מגופי מימון, בכירי משטרה ומפיצים מקומיים.

הנספחות מעצבת בימים אלו את לו”ז המשלחת מבחינת פגישות וסיורים. חברות המעוניינות לפגוש את המשלחת מקולומביה ולהציע להם את הטכנולוגיות שלה מוזמנת ליצור קשר עם הנספחות.

צור קשר עם:

ארז זיונץ

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל