הביתן הלאומי בתערוכת EXPODEFENSA – עוצמה ישראלית בקולומביה

הביתן הישראלי הלאומי בתערוכת EXPODEFENSA, התערוכה הביטחונית הגדולה ביותר בצפון דרום אמריקה ומרכז אמריקה אשר התקיימה השבוע, הציג בצורה משכנעת את העוצמה של הטכנולוגיה הישראלית בתחום הביטחוני ותחום ה-HLS. הנוכחות הישראלית, אשר כללה 14 חברות ישראליות, הציגה פתרונות ביטחון ואבטחה מתקדמים ביותר והיוותה מוקד משיכה לשדרת הפיקוד של מירב הכוחות הצבאיים והביטחון האזרחיים של קולומביה. כמו כן, לתערוכה הגיעו 38 משלחות רשמיות ממדינות אחרות אשר רובן ביקור בביתן הישראלי.

הביתן הישראלי הוקם על ידי נספחות משרד הביטחון הישראלי בקולומביה ואת משלחת החברות מישראל הוביל ראש סיב”ט, תת אלוף (במיל.) מישל בן ברוך. הנספחות המסחרית סייעה בתערוכה זו לצוות הנספחות של משרד הביטחון ואנשי סיב”ט בארגון פגישות לחברות עם בכירי הגופים האזרחיים המופקדים על נושאי ביטחון. נציגי ה-FISCALIA (משרד התובע הכללי), INPEC (רשות בתי הכלא), DEFESA CIVIL (רשות ההגנה האזרחית), משרד המכרות, מזכירי ביטחון של ערים ומחוזות וחברות פרטיות בתחומי המחצבים, תעופה ונמל תעופה הזקוקים לפתרונות HLS שהחברות הישראליות יכולות לספק הובאו לפגישות על ידי הנספחות.

המעבר של ממשלות האזור למיקוד בסקטור ה-HLS וירידת הצורך בחימוש מאסיבי של הצבאות הלאומיים והנגזרות התקצביות מכך, מביאים בשנים האחרונות לשינוי בתחום הביטחוני. החברות הבטחוניות הישראליות מציעות בשנים האחרונות יותר ויותר פתרונות לשוק ה-HLS והאזרחי לאור הביקוש הגובר והולך למוצרים ופתרונות מתקדמים להתמודדות עם אתגרי ביטחון. קולומביה היא דוגמא טובה לשינוי זה. קולומביה, לה הצבא הגדול ביותר בדרום אמריקה, חתמה השנה על הסכם שלום עם ארגון הגרילה FARC שהביא לסיומו של סכסוך מזויין של 50 שנה. למרות שישנם מספר ארגוני גרילה קטנים שממשיכים לפעול, ושכנתה הלא יציבה, ונצואלה, ממשיכה באיומים צבאיים מפעם לפעם, קולומביה התחילה להעביר תקציבים מהצבא לכוחות ביטחון הפנים שלה לטובת התמודדות עם הפשיעה במדינה והתמודדות עם האתגרים שהיא מציבה לניהול תקין של המדינה. מסיבה זו, קולומביה מהווה שוק מעניין מאוד לפתרונות ומוצרים ישראלים בתחומי הסייבר, אבטחת גבולות, מיגון רכבים, מל”טים, מערכות מדע מתקדמות וכדו’.

הפעילות הזו הדגימה היטב כיצד הנספחות המסחרית והנספחות של משרד הביטחון יכולים לשלב כוחות ולהציע לתעשייה הישראלית סיוע מכיוונים שונים לטובת המטרה משותפת – הבאת עסקאות לחברות הישראליות.

צור קשר עם:

ארז זיונץ

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל