משלחת משקיעי פינטק מהסיליקון ואלי

זו השנה השנייה שהמשלחת הכלכלית בסן פרנסיסקו מארגנת משלחת של משקיעים מארצות הברית לישראל כשהמטרה היא להכיר למשקיעים האמריקאים באופן ישיר את האקו- סיסטם של תעשיית הפינטק (טכנולוגיות בנושא פיננסים) הישראלית.

בנובמבר 2016, בפעם הראשונה, הצטרפו שישה משקיעים מ-4 קרנות שונות, השנה בנובמבר 2017 הצטרפו למשלחת 16 משקיעים שונים מ-10 גופים שונים וכל המשתתפים משנה שעברה השתתפו שוב (כנראה שהיה משהו מוצלח שנה שעברה)

במהלך השבוע חברי המשלחת פגשו נציגים רבים מהסקטור הפרטי והציבורי כמו כן מנכ”לים של מעל 100 חברות סטרט-אפים ישראלים. השבוע התחיל בפגישה עם מנכ”לית בנק PEPPER, הבנק הדיגיטלי של בנק לאומי. במהלך הפגישה, לילך בר דוויד סיפרה איך קם הבנק ואיך הינו עובד בתור ישות עצמאית ובעצם כמו חברת הזנק למרות השתייכותו לבנק מוסדי. הפגישה שלאחר מכן היה עם המדען הראשי, עמי אפלבאום, בו חברי המשלחת למדו כיצד מדינת ישראל תומכת בתעשיית הייטק הישראלית וצמיחתה. הפגישה שחתמה את היום הראשון הייתה עם אבי זאבי, ממייסדי קבוצת ויולה ומספר חברות פינטק של הקרן הציגו בפני חברי המשלחת.

ביום השני, המשלחת הכלכלית בשיתוף פעולה עם ברקליס ישראל, ארגנו כנס בו נכחו כ-250 אנשים והדוברים היו חברי המשלחת. במהלך הכנס הדוברים הסבירו לעומק על חדשנות בעולם הפינטק, על עולם הבלוקצ’יין שצובר תאוצה בשנים האחרונות, על איך בעצם הופכים חברה ישראלית לחברה מצליחה בארצות הברית ועוד. כמו כן, בסופו של הכנס הייתה תחרות סטרט-אפים שהמנצח שלה שכה בארוחת ערב עם המשקיעים ביום שלמחרת. (החברה הזוכה- BOND).

במהלך השבוע, המשלחת פגשה חברות של תוכנית ההאצה של THE FLOOR, JVP ושל סיטי בנק בישראל.

ביום האחרון חברי המשלחת זכו לבקר את דרום ישראל ואת אזור מצדה ולמעשה קיבלו תמונה יותר רחבה של ישראל, מעבר למרכז העסקים בתל אביב.

לאחר שבוע מוצלח ופגישה עם אינספור חברות, המשלחת הכלכלית מקווה שיוצרו שיתופי פעולה רבים בין המשקיעים האמריקאים לבין החברות הישראליות, וכבר מתחילים לחשוב על המשלחת בשנת 2018.

צור קשר עם:

גילי עובדיה

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל