הזדמנות למגה פרוייקט לחברות ישראליות – פינוי בינוי הנמל הצבאי של קרטחנה

ממשלת קולומביה החליטה על מגה פרויקט של פינוי בסיס חיל הים הקולומביאני בקרטחנה שיפנה את השטח לפרויקט דגל לאומי וכן הקמת בסיס חלופי באתר אחר. מדובר בבסיס חיל הים ” ARC Bolívar”,  המשתרע על שטח של 32 הקטאר, הממוקם בצמוד לעיר העתיקה של קרטחנה, עתודת הנדל”ן היקרה ביותר בעיר, ואשר מיועדת לממש את יעדה של ממשלת קולומביה להפוך את קרטחנה ליעד תיירותי ברמה עולמית.

כחלק מהאסטרטגיה למימוש יעד זה, הוחלט ליצור תשתית מתאימה שתאפשר את עגינתם של אוניות התענוגות הענקיות המפליגות מארה”ב לאיים הקאריביים ולהכניסה למסלולי השיט הקבועים. בנוסף, הוחלט ליצור אטרקציות נוספות בעיר על מנת להרחיב את ההיצע של העיר לתיירים. הדרך למימוש יעד זה של הממשלה הקולומביאנית היא כאמור פרויקט “פינוי-בינוי” של בסיס ARC Bolívar.

תכנית הממשל היא פשוטה, מציאת גורם אשר ביכולתו להקים על אדמת הבסיס שיפונה מזח שיוכל לקלות את אוניות הקרוז הענקיות, פארק שעשועים, מלונות פאר ואטרקציות נוספות ובמקביל להקים בסיס חיל ים חלופי לחיל הים הקולומביאני מההכנסות שיקבל מהקמת מגה פרויקט מסוג זה. לשם כך, החליטה הממשלה לפנות ישירות ל-8 ממשלות שבראייתה יכולות להקים תאגיד של חברות ממדינתן שיוכל לממש פרויקט מסוג זה. ישראל היתה אחת מ-8 המדינות הללו.

היות ומדובר בפרויקט שנשיא קולומביה בעצמו דחף אליו, והנ”ל מסיים את תפקידו במרץ 2018, משרדי הממשלה קיבלו הנחיה להתקדם במהירות על מנת להביא לתחילת הפרויקט לפני סיום כהונתו. מסיבה זו, הנספחות המסחרית מחפשת חברות ישראליות שהיו מעוניינות לשמוע יותר על פרויקט ענק זה והיו מעוניינות לחבור לאחרות על מנת להתמודד על הפרויקט.

חברות המעוניינות לשמוע יותר על הזדמנות מעניינת זו מוזמנים לפנות אל הנספחות המסחרית בבוגוטה.

 

 

צור קשר עם:

ארז זיונץ

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל