יוסטון, טקסס מתאוששת מהוריקן “הארווי”- כמה עובדות ונתונים על הסופה הגדולה בהיסטוריה של ארה”ב

במהלך חודש אוגוסט 2017, היכה במדינת טקסס הוריקן “הארווי”- סופה שגרמה לשיטפונות חסרי תקדים בדרום מזרח טקסס.

הוריקן “הארווי” התחזק והתעצם לקטגוריה 4 והיכה בחופי טקסס בעוצמת שיא עם רוחות שנשבו במהירות 210 קמ”ש וכמויות ממטרים שוברות שיאים בהסטורית אסונות הטבע ביבשת צפון אמריקה ב-500 שנה האחרונות!

 

EVERYTHING IS BIGGER IN TEXAS אז הנה כמה עובדות מעניינות על ההוריקן והשפעותיו:

  • 1,317.8 מ”מ של משקעים ירדו לאורך חמשת ימי הסופה בטקסס – יותר מ- 20 טריליון גאלונים של מים, מדובר בכמות מים שיכולה למלא את בנייני            ה – Empire State Building מקומת המרתף ועד הגג כ- 34,000 פעמים או לחילופין, לספק את צריכת המים של ניו-יורק למשך 50 שנה!
  • למעלה מ- 185,000 בתים ניזוקו ברמה חמורה או נהרסו כליל בעקבות הסופה.
  • יותר מחצי מליון רכבים נפלטו לגריטה.
  • הערכות עלות הנזק והבניה מחדש עומדות על כ- 125 מיליארד דולר!
  • כ- 14,000 טיסות בוטלו כתוצאה ישירה של השבתת שדות התעופה.

 

במהלך הסופה, שוחררו באופן יזום שני סכרי ענק אשר איימו להתפרץ ולהציף את העיר, מה שהוביל להצפות משנה של אזורים בעיר שטרם הוצפו עד לאותו שלב.

פתיחת הסכרים היתה בהנחיית חיל ההנדסה האמריקאי ונועדה למנוע התפרצות בלתי מבוקרת  שהיתה מובילה למניין הרוגים מוערך של כ- 2,000 איש בדומה לאירועים בסופת “קתרינה” בניו אורלינס בשנת 2005.

 

השכונה בעלת ריכוז בתי הכנסת והמרכזים הקהילתיים היהודיים ביוסטון הינו אחד האזורים שספג את הפגיעות המשמעותיות ביותר, נזקים כבדים נגרמו לשלושה מתוך ששת בתי הכנסת הגדולים של הקהילה היהודית ובתי ספר רבים נאלצו להעתיק את מקומם לפתרונות זמניים עד לשיקום המבנים.

לסיום, בנימה אופטימית, עשרות מתנדבים מארגונים ישראלים ויהודים הגיעו ליוסטון כדי לסייע במאמצי החילוץ ממגן דוד אדום, זק”א, הסוכנות היהודית ועוד, ותרמו רבות למאמצי השיקום של העיר ולגאווה הישראלית והיהודית ביוסטון.

 

חברות ישראליות בתחום ניהול מצבי חירום ואסונות או ניהול מים (בהקשר רלבנטי לטכנולוגיות הנדסה), שמעוניינות לפתח קשרים עסקיים בטקסס מוזמנות ליצור קשר עם הנספחות הכלכלית לדרום ארהב ביוסטון, טקסס.

 

 

צילום: Constantin Doru Platon

צור קשר עם:

שי לובשיס

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל