קול קורא למו”פ משותף ישראל-צ’ילה

הרשות לחדשנות בשיתוף פעולה עם רשות החדשנות הצ’ילנית  CORFO ותחת תוכנית Eureka יוצאות בקול קורא לחברות מסחריות משתי המדינות ולמוסדות מחקר להציע פרוייקטים משותפים לפרויקטי מחקר ופיתוח שימומנו במשותף על ידי הרשויות. Eureka הוא ארגון בין ממשלתי למו”פ תעשייתי מונחה שוק. זוהי רשת מבוזרת המאפשרת תיאום של מימון לאומי לחדשנות, במטרה להגביר את הפרודוקטיביות והתחרותיות של תעשיות שונות.

זו הפעם הראשונה בה מתקיים שיתוף פעולה כזה וזוהי התוצרת הראשונה להסכם שיתוף הפעולה שנחתם בשנה שעברה. זוהי גם ההזמדנות הראשונה לצ’ילה להשתתף בתוכנית Eureka ולכן מושם דגש משמעותי על שילוב חברות צ’ילניות ויש סיוע משמעותי של הסוכנות המקומית. הנספחות ורשות החדשנות נמצאות במגעים עם הרשויות הצ’ילניות כבר זמן מה ויש עניין גבוה בשיתופי פעולה עם חברות ומסודות ישראליים בתחומים נרחבים בתעשייה המקומית.

הפרויקטים הזכאים להשתתף בתכנית הם שיתופי פעולה בין חברה צ’ילנית לחברה ישראלית, או שיתוף פעולה בין חברה באחת המדינות לאוניברסיטה או גוף מחקר אקדמי במדינה השנייה. כמו כן, הפרויקט צריך להציג חדשנות טכנולוגית ופוטנציאל מיסחור בעדיפות לתחומים הבאים:Agrofood, אנרגיה ואנרגיה סולארית בפרט, בנייה בת קיימא ומבנים, כרייה בת קיימא, שימוש בר קיימא במשאבים טבעיים .  פירוט מלא של הצרכים המשותפים הנדרשים מהפרויקט נמצא באתר האינטרנט של תוכנית Eureka. הקול קורא הוא בין רשות החדשנות וCORFO, סוכנות החדשנות הצ’יליאנית ומשתתפות בו גם מדינות חברות אחרות. חברות ישראליות יוכלו לזכות במימון של עד 50% מהוצאות המוכרות במו”פ ובמקרה של חברות צ’יליאניות, Micro and Small Companies מקבלות עד 70% מימון, חברות בינוניות עד 60% וחברות גדולות עד 50% – סכום המקסימאלי למימון חברות צ’יליאניות הינו 60 מיליון פסוס צ’יליאניות – 100,000$.

הנספחות המסחרית בצ’ילה ערוכה לסייע לחברות ישראליות המעוניינות למצוא שותף מקומי בצ’ילה לפרויקט מחקר ופיתוח בתחומי התעשייה המקומית כדי ליצור חיבור שיוביל להגשה לקול הקורא. חברות שכבר נמצאות בתהליכים דומים יכולות להגיש גם הן בקשה להיכלל בקול הקורא.

לוח זמני ההגשות:

פתיחת הקול קורא- 26  ספטמבר 2017

תאריך ההגשה האחרון לקול קורא- 25  ינואר 2018

מתן אישור EUREKA לחברות מאושרות- עד 12 אפריל 2018

החלטת וועדה- עד יוני 2018

או לפנות אלינו בנספחות המסחרית בסנטיאגו.מידע נוסף על התוכנית ניתן לקבל מאלן הופמן, מנהל תחום אמלט ברשות לחדשנות Tel: (+972 3) 7157987 Email: alan.hofman@innovationisrael.org.il

צור קשר עם:

הדר שור

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל