הזדמנויות בתחום הכרייה בפרו: כריית השכמה לחברות הישראליות

למקרה שלא ידעתם, פרו הינה המדינה המובילה בדרום אמריקה – יבשת שהכרייה בה הינה סקטור מרכזי במספר לא מבוטל של מדינות – בכמויות ההפקה של זהב, אבץ ועופרת, מס’ 2 בהפקת כסף ונחושת וכן מובילה בדירוגים בינלאומיים מסוימים בתור היעד המועדף להשקעות זרות בתחום הכרייה. יש בפרו פורטפוליו עצום של פרויקטי כרייה מתוכננים והשקעות מובטחות לחמש השנים הקרובות, וכמעט כל חברות הכרייה הבינלאומיות הגדולות פעילות פה, ונדרשות סביב פעילותן לעמידה בסטנדרטים בינלאומיים בנושאי סביבה בכלל וטיפול במים בפרט. זאת הודות להחמרה גוברת והולכת בנושא הקנסות לחברות כרייה עקב הפרות סביבתיות, ואף עצירה של פרויקטים עד להגשת דו”ח השלכות סביבתיות מלא, שיכלול את פירוט תכנון אופני הטיפול. שלא לדבר על מחאות, לעתים אלימות, של האוכלוסיה המקומית באזורי מכרות, בין השאר בגלל אותם נזקים סביבתיים.

עם זאת, עושה רושם שהחברות הישראליות טרם שמו את פרו על מפת ההזדמנויות העסקיות שלהן בתחום חשוב זה, והגיע הזמן לשנות זאת.

 

בחודשיים הקרובים ייערכו בפרו שני כנסים משמעותיים בתחום: הראשון, והמוכר פחות, ייערך ב16-17 באוגוסט בלימה. הוא נקרא Mine Water Innovation & Technology, וכשמו כן הוא – ממוקד בתחום הטכנולוגיות לטיפול במים ואף מאורגן על ידי רשות המים של פרו, ויכלול את כל הגורמים הרלבנטיים במדינה לממשק מים-כרייה וכן רבים מהעולם. אנו בנציגות הכלכלית נמצאים בשיח שוטף עם מארגני הכנס ונהיה נוכחים בו. אם ישנה חברה שמעוניינת להגיע לרגל הכנס ללימה, למרות ההתראה הקצרה, נשמח לסייע בקידום מפגשים עסקיים ואיתור הזמנויות עסקיות בכנס וכן גם סביבו. הזדמנויות אלה יכולות להיות אל מול גורמים בכירים בתאגידי מכרות, משרדי ממשלה רלבנטיים (איכות הסביבה, מים וסניטציה), ראשי ערים או מחוזות בהם יש בעיות מים קשות כתוצאה מפעילות מכרות ועוד.

מידע נוסף ניתן למצוא באתר הכנס:

http://www.wpsummits.com/mwit/

 

האירוע השני, והמפורסם יותר, הינו תערוכת PeruMin אשר תיערך ב18-22 בספטמבר בעיר Arequipa, העיר השנייה בגודלה במדינה, ואשר גיאוגרפית נמצאת באזור שוקק פעילות מכרות. זו כבר תערוכת ענק בינלאומית מוכרת, אך גם כזו שלא ממוקדת בהכרח בתחום הטיפול במים אלא רלבנטית גם עבור חברות שיכולות לספק טכנולוגיה אחרת למכרות, כמו למשל בתחום המיכון והאוטומציה.

https://www.convencionminera.com/perumin33/index.php/es/

למרות האתגר מבחינתנו להיות בתערוכה בשל כך שהיא נופלת בחלקה הגדול על ראש השנה, אנו בנציגות נתמוך בכל חברה שתרצה להגיע אליה, בצורה של איתור הזדמנויות עסקיות וקידום פגישות בה וסביבה.

 

אנו מזמינים כל חברה ישראלית אשר מעוניינת לחדור לתחום הכרייה בפרו לפנות אלינו בנציגות הכלכלית לקבלת סיוע, גם סביב תערוכות אלה וגם בכל ימות השנה.

צור קשר עם:

לאו (אריק) מקוך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל