שבוע הקידום המבעבע של WATEC בפרו

במהלך השבוע הראשון של חודש יולי הנציגות הכלכלית הקטנה שלנו בלימה נרתמה כולה לטובת קידום אירועי WATEC.

השבוע כלל מרתון של אירועי קידום, כאשר במהלכו מצאתי את עצמי עומד ונותן הרצאה בספרדית צחה בשלושה אירועים שונים, בכל פעם עם התאמות נדרשות לקהל היעד ובסך הכול אל מול קרוב ל200 איש במצטבר. גם שגריר ישראל בפרו, מר רפאל זינגר, נעתר בשמחה לבקשתנו ונכח באירועים כולם ואף נשא בהם דברי פתיחה, מה שכמובן סייע להעלות את נראות האירועים וכן את דרג המשתתפים בהם.

האירוע הראשון אורגן על ידי חברה מקומית המייצגת 3 חברות מישראל שהגיעו לכאן להציג פתרון הוליסטי משותף לשלבי האיתור (מהחלל החיצון..!), הגילוי המדויק והתיקון של דליפות בצנרת המים, וכל זאת בצורה כירורגית וללא פתיחת צנרת שלא לצורך. באירוע נכחו כ30 איש מחברות האנרגיה והכרייה (רובם ראשי המחלקות הסביבתיות והמשפטיות).

האירוע השני היה כחלק מסמינר בינלאומי לטכנולוגיות מים שאורגן על ידי SEDAPAL – תאגיד המים של לימה אשר משרת כ11 מיליון לקוחות, ובהיבט זה הוא אחד הגדולים ביבשת אמריקה רבתי. כל בכירי התאגיד, מהנשיא דרך ההנהלה הבכירה ומטה, נכחו באירוע וכן מרבית ראשי תאגידי המים של המחוזות השונים מרחבי המדינה, ובסך הכול למעלה מ100 איש.

האירוע השלישי, אשר היה גולת הכותרת מבחינתנו בנציגות, היה כמובן האירוע שארגננו ביום שישי, אשר זכה לשם “The bubbling offer of the Israeli solutions on water technologies”. במוקד האירוע הציגו את מרכולתן שלושת החברות הישראליות הנ”ל, בנוסף להירתמות מרשימה של מרבית חברות המים הישראליות אשר נוכחות בפרו – 5 במספר, שהגיעו להציג גם הן. הקהל ששמע את 8 החברות הורכב מגורמים ציבוריים בכירים ממשרדי הייצור והדגה ואיכות הסביבה, רשות המים, ממשלת מחוז Ica וגורמים מתאגידי המים מרחבי המדינה. גורמים פרטיים אשר הראו נוכחות כללו בין השאר חברות ענק מתחום המזון (Alicorp וLindley), הכרייה והאנרגיה (Repsol ו Celepsa) והבנייה (UNACEM), כמו גם ראשי איגודי מגדלים למיניהם ונציגים של איגודים לתחומי הכרייה, הדגה והייצוא החקלאי. מהאקדמיה נכחה ואף נשאה דברים באירוע פרופסורית מכובדת שעומדת בראש ה  Geographic Center of the Catolica University, שהיא בין 2-3 האוניברסיטאות המובילות בפרו, ועומדת להשיק בקרוב מכון מטעמה ללימודי טכנולגיות מים. בסך הכול נכחו באירוע מעט למעלה מ50 משתתפים, אשר רובם המכריע הביעו שביעות רצון ממה שראו במסגרת סקר שחולק להם על ידנו.

לאחר הצגת החברות ודברי הסיום נערכו בחדר נפרד למעלה מ20 פגישות B2B אשר אורגנו מראש לחברות הישראליות על ידי הנציגות הכלכלית, ועוד מספר פגישות נקבעו על המקום.

נוסף על כך, במהלך אותו שבוע התפרסמה כתבה של עיתונאית ובלוגרית מקומית חשובה אשר נשלחה מטעמנו לסיור העיתונאים בישראל http://peru21.pe/mundo/israel-y-milagro-agua-experiencia-que-recorre-mundo-2288261/2. הכתבה זכתה למספר אלפי shareים ותגובות ברשתות החברתיות.

כמו כן יצאה לאור הגרסה המודפסת של מגזין בנושאי חקלאות ומים אשר אליו התראיינתי לפני מספר שבועות, כאשר עמוד וחצי מתוך המגזין הוקדש לשיווק אירועי WATEC.

כמו בכל אירוע קידום, מה שהכי חשוב הוא היום שאחרי, והימים שאחרי מלאים בינתיים בדיאלוגים עם גורמים שונים שהיו באירוע או שמעו עליו ומתעניינים בהגעה לWATEC. אל לנו לרתום את העגלה לפני הסוסים, אולם מסתמן שתהיה לנו נוכחות פרואנית מעניינת בישראל בספטמבר השנה, ואנו ממשיכים כל העת במאמצים להגדיל ולהעשיר אותה.

 

 

 

 

 

 

 

 

צור קשר עם:

לאו (אריק) מקוך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל