בחרו בלוג

הצטרפו לרשימת התפוצה
Emerging Markets
הגשת בקשה לתעודת יצואן

ביקור ראשון מזה 12 שנים של שר התמ"ת הברזילאי בישראל

פורסם ע"י , נספח כלכלי- ריו דה ז'ניירו, ברזיל , בתאריך 29 ביוני 2017

השבוע הגיע לישראל השר הברזילאי מרקוס פררה בראש משלחת של 15 בכירים ונפגש, בין היתר, עם שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן. במסגרת הפגישה הוכרז על חידוש התוכנית לשיתוף פעולה במו"פ המאפשר לחברות ברזילאיות וישראליות להגיש הצעות לפרוייקטי מו"פ משותפים במימון ממשלתי. מדובר בביקור הרשמי הראשון של השר פררה בישראל. פררה עצמו ביקר בישראל מספר פעמים בעבר, כנוצרי אוונגליסטי אוהד ישראל. הביקור הנוכחי נערך בהמשך לביקורו של שר הבריאות הברזילאי בישראל לפני כחודשיים, לאחר תקופה ארוכה ללא ביקורי שרים ברזילאים בישראל.

את ביקור השר ופמלייתו ארגן משרד הכלכלה והתעשייה באמצעות הנספחות הכלכלית בריו דה ז'נירו ומשרד התמ"ת הברזילאי (MDIC) ובסיוע שגרירות ברזיל בישראל.

הסחר ההדדי בין ישראל לברזיל הסתכם ב-2016 בכ-1.12 מיליארדי דולרים, מתוכם ייצאה ישראל טובין בהיקף של 686 מיליוני דולרים וייבאה בהיקף של כ-425 מיליוני דולרים. בחודשים ינואר עד מאי 2017 ייצאה ישראל טובין בהיקף של כ-288 מיליוני דולרים, עלייה של כ-31% לעומת התקופה המקבילה אשתקד (נתונים עפ"י משרד התעשייה והמסחר הברזילאי). יצוא השירותים מישראל לברזיל עולה בהתמדה בשנים האחרונות. על פי נתוני הלמ"ס נרשם יצוא של כ-154 מיליוני דולרים בשנת 2015.

דניאל קולבר נספח כלכלי- ריו דה ז'ניירו, ברזיל

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספח כלכלי- ריו דה ז'ניירו, ברזיל, דניאל קולבר