ישראל וארה”ב מגבשות הסכם סייבר ביליטרלי

בכנס הסייבר באוניברסיטת תל אביב דיבר תומאס בוסרט, יועץ בכיר לנשיא ארה”ב דונלד טרמאפ, והכריז לראשונה על הסכם שיתוף פעולה בתחום הסייבר בין המדינות. מדבריו היה ניתן להבין כי ההסכם כעת בשלבי גיבוש ראשוניים.

מהצד האמריקאי, יהיו שותפים להסכם מזכירות המדינה, המשרד להגנת המולדת והמשטרה הפדארלית. בצד הישראלי, ישתתפו גופי הבטחון, השב”כ ורשות הסייבר. מי שיוביל את התהליך מצד ישראל הוא ד”ר אביתר מתניה, ראש מערך הסייבר במשרד ראש הממשלה ומהצד האמריקאי רוב ג’ויס – מתאם הסייבר בבית הלבן. במהלך שבוע הסייבר הצדדים יידונו בפיתוח מתודות, הטמעה, קונספטים, כדי להגיע לאינטרנט בטוח יותר.

בוסרט אמר בכנס: “הצוותים יעבדו על שיתוף פעולה בתחום המחקר, הפיתוח ושיתוף המידע. זהו צעד ראשון על בסיס ההבטחה של טראמפ לנתניהו. הצוותים יעבדו על מניעת מתקפות לפני שהן קורות ופוגעות בתשתיות קריטיות. אני מאמין שהגמישות שיש בישראל תאפשר פיתוחים שגם אנחנו בארה”ב נאמץ”.

עוד הוא טען: “עלינו לבנות קואליציה של שותפויות, ועד שזה יקרה אנחנו נבסס הסכמים דו-צדדיים עם מדינות. צריכות להיות השלכות להסתה. סביב העולם יש מדינות שעושות את זה טוב יותר מאחרות וישראל היא אחת מהן. אנו לא יכולים להגיע לרמת האבטחה שאנחנו רוצים ללא שותפות עם מדינות ואקדמיה. ארה”ב תנוע קדימה באופן בינלאומי כפי שעשינו עם אנגליה וכעת עם ישראל, בשותפויות והסכמים הדדיים.

“הדרך היחידה לספק עתיד בטוח ידוע הוא לאפשר שוק פתוח ולא להכליל את אלה שלא חולקים את אותם ערכים. ישראל היא מרכז מבוסס ידע עם מגזר טכנולוגי, אתם מכוחות הטכנולוגיה המשמעותיים בעולם ואנו נושאים אליכם עיניים. לסייבר ספייס אין גבולות”.

 הכתבה פורסמה באתר “The Marker” בתאריך: 26.06.2017.

צור קשר עם:

ענת כץ

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל