קחו את דרום לימה בחשבון להקמת המפעל הבא שלכם בחו”ל

הקמת פארק תעשיות מודרני ומתוכנן מהיסוד בפאתי עיר הוא בבחינת פרויקט שגרתי במדינות רבות, אולם בפרו זה קורה בפעם הראשונה בימים אלה. מדובר בבשורה של ממש לעסקים אשר מעוניינים להקים מפעל במדינה בצורה מסודרת ובמיקום אופטימאלי.

בתחילת שנות ה2000, כאשר הכלכלה הפרואנית כולה החלה לנסוק כלפי מעלה (נסיקה שנמשכת עד עצם היום הזה), היה זה האזור הצפוני בעיר הבירה לימה אשר שגשג. כיום תהליך דומה מתחיל לקרות בפרבריה הדרומיים של הבירה הפרואנית. מתוך 842,522 החברות אשר רשומות במטרופולין לימה, כ 12% ממוקמות בדרום העיר ומספר זה הולך וגדל, כפי שקל לראות כאשר מביטים ימינה ושמאלה בעת הנסיעה על הכביש הראשי מכיוון החופים שמדרום לעיר.

בתוך אזור Lurin מתחילה בימים אלה הקמתו של מה שעתיד להפוך תוך שנים בודדות לפארק תעשיה ראשון מסוגו בפרו, אשר יהיה לראשונה מתוכנן מהיסוד, זאת בניגוד לצורה בה ההתפתחות התעשייתית התרחשה בעבר במקומות אחרים בעיר – טלאים-טלאים ועם ערבוב בעייתי ולעיתים אף כאוטי של אזורים תעשיתים ואורבניים זה לצד זה. הפעם ישנה חברה אחת אשר רכשה את כל השטח העצום של 980 הקטר (גודל אשר שקול בערך לשטחה של העיר רמת גן), והיא המתכננת והמבצעת היחידה והבלעדית של הפרויקט, בהשקעה של כ135 מיליון דולר. הפארק בנוסף להיותו מרכז עסקי יכלול גם אזור מגורים, מרכזי קניות ולמעשה יהיה בבחינת עיר תעשייתית קטנה. לפרויקט כבר יש שם אשר תואם את ייעודו – Macropolis.

הריחוק היחסי ממרכז העיר טומן בחובו את היתרונות המובנים כמו קרקע זולה וזמינה יותר וכן שטח רב המאפשר אופציות להתרחבות עתידית, זאת בעיר אשר מחירי הנדל”ן במרכזה צומחים באחוזים רבים בכל שנה. 40 דקות הנסיעה שייקח להגיע לMacroPolis מרובע San Isidro, הרובע העסקי המרכזי בלימה, הינן אותו זמן שלוקח לי להגיע לעבודה מהרובע הסמוך לאותו San Isidro בבוקר פקוק. כבישים מרובי נתיבים אשר יתחברו ישירות לכביש הראשי של העיר והמדינה – Panamericana Sur – יאפשרו גישה נוחה וזרימה של התנועה אל תוך הפארק. בתוך הפארק התכנון נעשה בצורה נדיבה מבחינת שטח, נתיבי תחבורה וכו’, באופן התפור לצרכים הטכניים והלוגיסטיים של מפעלי תעשיה מכל הגדלים. כבר בשלב מוקדם זה 16 חברות ומפעלים קנו שטחים במקום והראשונה שבהן מתחילה את פעילותה שם בימים אלה.

אזור Lurin אשר בתוכו תקום העיר התעשייתית החדשה, כבר מאכלס מפעלים רבים, ביניהם מפעל ישראלי אחד אשר הינו בבחינת גאווה כחול-לבן בפרו –  זה של חברת נטפים, אשר חולשת על כ60% משוק ההשקיה בטפטוף הפרואני כולו. כעת ההתרחבות טומנת בחובה הזדמנות לחברות ישראליות נוספות אשר מעונייניות להקים אופרציה תעשייתית בפרו לבצע זאת באזור אופטימלי מבחינת מיקומו ומידת הנוחות והחדשנות שבו.

חברות אשר מעוניינות לעשות את צעדיהן הראשונים בשוק הפרואני בכלל, ולהקים אופרציה תעשייתית בפרט, מוזמנות לפנות לנספחות הכלכלית החדשה שהוקמה זה מכבר בלימה. אך יש לקחת בחשבון שבניגוד להגעה הנוחה לפארק התעשייה החדש, על מנת להגיע לפגישה אצלנו בנספחות כנראה שתצטרכו לעמוד בכמה פקקים.

צור קשר עם:

לאו (אריק) מקוך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל