למי יש אנרגיה לפתרון אתגרים?

שוק האנרגיה בצ’ילה מעסיק את השחקנים השונים במדינה בצורה מתמדת. פוליטיקאים מנסים להשפיע על החלוקה, חברות המכרות מנסות להוריד עלויות והצרכנים הפרטיים תמיד מנסים להוזיל את ההוצאה. שחקנית אחת שמופיעה כמעט בכל הדיונים הללו היא חברת הדלק הממשלתית ENAP. חברת הדלק הממשלתית של צ’ילה (ENAP) מעורבת בחיפוש הפקה זיקוק ושיווק של דלקים שונים ותוצריהם. החברה החלה כחברת חיפוש ממשלתית בשנות הארבעים אך הפכה עם השנים למחזיקה בבתי הזיקוק של המדינה ומספקת כיום כשמונים אחוז מהדלקים בצ’ילה.  לחברה יש בנוסף פעילות גם במדינות נוספות כמו ארגנטינה אקוודור פרו ומצרים שמהן מגיע רוב הנפט שבו משתמשת החברה.

כמו סקטורים אחרים במדינה גם חברות האנרגיה מושפעות היטב מהמצב הכלכלי ומנסות לשפר את ביצועיהן כדי לשרוד בשוק. חברת ENAP על אף גודלה וחוסנה לא מחכה גם היא ופתחה בהליך פתוח לשיפור תהליכים בפעילות השוטפת שלה. הנספחות המסחרית השתתפה לאחרונה בפגישה שקיימה החברה כדי למשוך אליה ספקים של פתרונות חדשניים בתחומים שונים הנוגעים לתפעול וייצור בחברה. החברה הציגה בפנינו את האתגרים השונים שהיא זיהתה בתוכה ואף פירטה את הדרישות מבחינתה לפתרון ולחברות המציעות אותו. האתגרים כוללים בין השאר: ייעול אנרגטי של מערכות קיטור, שיפור ביצועים בתחזוקה ואלקטרוניקה, ניטור ובקרת צנרת,  ניהול ובקרת מים, טיפול ובקרת פסולת, הדרכה לבטיחות ושיפור יעילות תפעולית על ידי דיגיטציה.

תחומי הפעילות אמנם נרחבים אך הנספחות זיהתה מספר תחומים שבהם לחברות ישראליות יכול להיות יתרון משמעותי כספק של החברה על פני מוצרים או טכנולוגיות אחרות. תהליך ההצעה של הספקים אמור להתנהל בשבוע הקרוב (עד ה7 ליוני) ובמסגרתו הנספחות אמורה להעביר לחברה שמות של ספקים אפשריים לאתגרים השונים שהוצגו לפנינו. אף שיש לנו כבר היכרות עם השוק וכבר בוצעו פניות לכמה חברות אנו פותחים את ההצעה לכלל החברות הישראליות. אנו מזמינים אתכם לקרוא את מסמך האתגרים שחיברנו ולבדוק האם אתם יודעים להציע פתרון לאחד מאתגריה של חברה משמעותית זו. אם אכן יש לכם פתרון ישים של אחד האתגרים או פעילות קיימת שיכולה להיות מומרת או מוסבת לפתרון אחד האתגרים אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עוד היום.

החברות שיועברו על ידי הנספחות יעברו בחינה בידי חברת ENAP ולאחר מיון ראשוני יוזמנו להשתתף באירוע הצגת האתגרים של החברה שישודר אונליין מצ’ילה למוזמנים בלבד. חברה שתוזמן לאירוע זה מבטיחה לעצמה גישה לאחת מחברות האנרגיה המשמעותיות ביותר באמריקה הלטינית ופתרון של אתגריה מבטיח הטמעה במספר אתרים שונים ברחבי היבשת.

אנו מעודדים חברות ישראליות לקרוא את המסמך שהכנו על האתגרים ולזהות האם יש לכם את האמצעים והאנרגיה לפתור את אתגרי האנרגיה של צ’ילה. נדגיש כי ההרשמה נסגרת באמצע השבוע הבא ולכן כדאי להזדרז ולפנות.

צור קשר עם:

הדר שור

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל