משלחת רכב 2017

בשבוע שחלף ביקרה באזור דטרויט משלחת חברות רכב ישראליות. כמובן שאין הכוונה לחברת אוטוקרס, אלא לחברות שעוסקות בתחומי ההיי-טק של הרכב- הגנת סייבר, מערכות תומכות נהיגה (ADAS), בקרה על מחשבי הרכב ועוד.

סברה- מכונית ספורט תוצרת ישראל

 

במשלחת השתתפו 10 חברות ישראליות, שעבורן תיאמנו פגישות בעיקר מטות של 8 ספקיות Tier-1. בין לבין גם הספקנו לשמוע הרצאה של עיתונאי ובלוגר רכב מוביל- John McElroy שהציע את חזונו לעולם הרכב. ג’ון סבור שאנו עומדים בפתחה של מהפכה בה נעבור מרכישת רכבים לרכישת שירותי תחבורה. יחד עם זאת, לג’ון ברור כי גם כשהטכנולוגיה לרכבים אוטונומיים מלאים (רמה 5) תבשיל, יעברו עוד שנים רבות מאוד עד שהחברה האנושית תוכל לאמץ תחבורה אוטונומית מלאה. ההסבר שלו נשען על מתמטיקה פשוטה- השנים שייקחו להבשלת הטכנולוגיה יחד עם השנים שייקחו להחלפת כלל הרכבים מביאים את ג’ון למסקנה שלא יהיה רוב לרכבים אוטונומיים על הכבישים לפני 2060. ניתן לקרוא ביתר הרחבה כאן.

ג’ון לא דן באתגרים הנוספים הרבים שעומדים בפני אימוץ נרחב של תחבורה אוטונומית מלאה. בין אלו ניתן למנות החלטות מוסריות שיתקבלו ע”י מע’ ממוחשבות (ע”ע- MIT Moral Machine), זכות הקניין (אופנועים, כלי-רכב שאינם אוטונומיים) ועוד.

 

 

Image from Insurance Institute for Highway Safety and Highway Loss Data Institute, Vehicle Safety: Where It’s Been and Where It’s Heading

 

לאחר היומיים הדחוסים באזור דטרויט, חברי המשלחת המשיכו לחוף המערבי, לידיו המיומנות של גילי עובדיה, הנספח המסחרי בסן-פרנסיסקו, שבנה עבורן לו”ז צפוף ואיכותי לא פחות.

 

נספחויות שיקגו וסן-פרנסיסקו מארחות אחת לשנה משלחת רכב שכזו, אשר מגוייסת בארץ ע”י מנהל ענף הרכב במכון היצוא- שגיב אלעד.

אנו מאיצים בכם (וסליחה על ההשאלה) לעמוד בקשר עם שגיב, וכמובן- מוזמנים לפנות אלינו ישירות.

chicago@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

גיא כהן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל