אירוע עסקי ראשון לחברות ישראליות בקאריביים

ב-6-7 ליוני, יתקיים בעיר ברידג’טאון, בירת האי ברבדוס שבקאריביים, אירוע עסקי ראשון מסוגו של חברות ישראליות בקאריביים. ארגון   Caribbean Israel Leadership Coalition מארגן את האירוע ומשרד הכלכלה תומך ביוזמה. האירוע , שיתקיים על פני יומיים ויפתח על ידי נשיא ברבדוס, יזמן אליו 400 אנשי עסקים ובכירי ממשל מרחבי הקאריביים אשר יגיעו כדי לשמוע על הטכנולוגיות הישראליות ולקיים עם נציגי החברות המציגות באירוע פגישות  על מנת לבדוק הזדמנויות  עיסקיות. האירוע מתקיים במקביל לפסגת ה-Regional Security Systems, ארגון הביטחון האזורי של הקאריביים, וינוצל בחלקו שיוקדש ל-HLS להצגת היכולות הישראליות בתחום לראשי ארגוני הביטחון השונים בקאריביים. חוזקתו של האירוע היא בכך שתרכז במקום אחד את בכירי הקאריביים במקום אחד ותוקדש כולה לטכנולוגייה הישראלית; במה מצויינת והזדמנות מצויינת לחדור לשוק לא טריוויאלי אך מרובה הזדמנויות.

התפיסה הרווחת לגבי האיים הקאריביים היא שמדובר ביעד של חופשה יקרה ואקזוטית ותו לא. אך בראייה עסקית מעט יותר מפוכחת, מדובר ביעד עם הזדמנויות עיסקיות לא מבוטלות. באיים הקאריביים חיים 39.1 מיליון איש, אותם מבקרים כל שנה מעל 27 מיליון תיירים. האיים מחולקים למספר רב של מדינות ברמות פיתוח ותיעוש שונות. איי טרינדד וטובגו למשל, החולשים על עתודות גז טבעי עצומות, ההכנסה הממוצעת לנפש בהם היא 31,500 דולר לחודש מה שמציב אותה קרוב מאוד לישראל ורחוק מאוד ממדינות כמו האיטי שמתחרה במדינות כמו סומליה ברמת הפיתוח והתיעוש שלהם. נתונים יבשים אלו, מגלמים בהם הזדמנויות רבות;

נתחיל מתחום המים, האיים הקאריביים נמצאים במצוקה של פתרונות מים. בעוד הסופות הטרופיות דואגות לכמות גשם נכבדה, הזנחה של תשתיות מים, העדר מתקני טיפול בשפכים וטיפול במים מביאים את האיים למצוקת מים מתמשכת. כמות מלונות הפאר ואתרי הנופש המערביים וצריכת המים הרבה הנדרשת לקיימם וכן הדרישה לאיכות מים גבוהה, יוצרת ביקוש רב לפתרונות מים ישראלים.

בתחום ה-HLS – האיים הקאריביים משופעים באיי-מדינה, שלכולן שדות תעופה בינלאומיים ולרובן גם נמלים בינלאומיים. אתגרים בדמות התמודדות עם מבריחי סמים, שודדי ים ואף ארגוני טרור מחד והרצון לחזק את תחושת הביטחון אצל תיירים המגיעים למדינה, מביאים את האיים הקאריביים לחפש פתרונות ביטחון רבים. בנוסף, האיים הקאריביים מועדים לסופות טרופיות שיוצרות מצבי חירום על בסיס קבוע. החיפוש אחר טכנולוגיות להתמודדות עם אסונות טבע חשוב מאוד לאזור.

בתחום הפינטק – תעשיית הבנקאות באיים הקאריביים הינה מפותחת מאוד וזקוקה לפתרונות רבים בתחום.

בתחום האנרגיה החלופית – האיים נמצאים בדרך המהירה למשבר אנרגיה. פתרונות של חוות סולאריות או חוות רוח הינן פתרונות שהם זקוקים להם מאוד.

לבסוף, האיים הקאריביים הינו האזור שנהנה מכמות ההשקעה הזרה הישירה בין הגבוהות בעולם. כסף יש, טכנולוגיה ופתרונות עדיין לא – הזדמנות לחברות הישראליות.

למעוניינים להשתתף באירוע, אנא צרו קשר עם הנספחות המסחרית בבוגוטה, אשר תוביל את פעילות משרד הכלכלה מול אזור הקאריביים בשלב זה.

צור קשר עם:

ארז זיונץ

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל