למכירה: סאו פאולו

מי שנמצא בתחום ההפרטות או מעוניין לרכוש נכסים (רבים ומגוונים) מעירייה גדולה הפוסט הזה הוא בשבילו.

סאו פאולו היא אחד המטרופולינים הגדולים בעולם והגדול ביותר באמריקה. היא המרכז הפיננסי הגדול ביותר בחצי הכדור הדרומי ומתגוררים כאן כ-21 מיליון תושבים. היא מרכז החדשנות החשוב ביותר בקרב השווקים המתפתחים וכפי שכתבתי בעבר, נחשבת כבר כאחד החשובים בעולם. מתגוררים בעיר הקהילות הגדולות בעולם של איטלקים, יפנים ולבנונים (מחוץ לארצות מוצאם כמובן) והנתון אולי הכי מרשים, 18% מהתמ”ג של ברזיל הוא סאו פאולו (העיר, לא המדינה). וזו רק רשימה חלקית (ראו הוידאו).

 

SP

 

בבחירות המוניצפאליות לראשות העירייה שהתקיימו בחודש נובמבר האחרון זכה Joao Doria, איש עסקים מוכר, עשיר ומצליח מאוד בברזיל אשר המשיך את המגמה העולמית של מיאוס בפוליטקאים מהדור הישן ואמונה במועמדים שהגיעו מהמגזר הפרטי (מישהו אמר טראמפ?). גם הוא, בדומה לטראמפ, הנחה הגרסה הברזילאית של תוכנית הטלוויזיה “המתמחה”. השקפותיו ימניות קפיטליסטיות (הוא רץ מטעם מפלגת ה-PSDB) ועל כן הוא דוגל בשירות ציבורי רזה ובהתליכי הפרטה משמעותיים. על כן, כפי שניתן לראות בוידאו, עומדים כיום למכירה נכסים רבים ומגוונים בעיר אשר העירייה מעוניינת להיפטר מהם ולהעבירם לידיים פרטיות (“תהליך ההפרטה הגדולה בהסטוריה”). מדובר בנכסי נדל”ן דרך אולמות כנסים, ועד מגרש הכדורגל המיתולוגי Pacaembu והפארק הגדול בעיר Ibirapuera. אפילו ה-Sambodromo, היכן שמתקיימת כל שנה תהלוכת הקרנבל המסורתית נמצא על המדף.

 

 

בזמן הקצר שנמצא Doria בתפקיד, נראה כי אכן מנשבת רוח חדשה ועל אף שעוד מוקדם לראות תוצאות, רצון טוב ועשייה בהחלט נראים ומורגשים בעיר. תוך הבטחות להליכים בירוקרטיים פשוטים ומהירים (אחד המגרעות הידועות ביותר של ברזיל בכלל), בטוחים בעירייה שההפרטות הרבות יקלו את המעמסה על התקציב העירוני ויעבירו את הניהול של הנכסים לגופים מקצועיים ויעילים שיחסכו כסף רב לתושבים ויעניקו להם שירות טוב יותר. ימים יגידו האם חזון זה יתגשם.

גופים אשר מעוניינים במידע נוסף על הנכסים שמוצעים למכירה או בקשר ישיר עם הגורמים הרלוונטיים בעירייה מוזמנים לפנות אלינו.

צור קשר עם:

בועז אלבראנס

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל