ייצור מתקדם (Advanced Manufacturing) בברזיל

ברזיל כידוע היא מדינה חקלאית בעיקרה אך אל לנו להמעיט בערכה התעשייתי. המגזר התעשייתי אחראי על 28.5% מהתמ”ג וגם אם לא מתעמקים במספרים, מספיק לצאת לנסיעה קצרה באזורים המקיפים את העיר סאו פאולו כדי להתרשם ממספר המפעילם ומגיוונם. בברזיל מייצרים כמעט הכל, ממחשבים, מכונות, מכוניות ומטוסים דרך עץ, קרמיקה ומתכות, ועד מזון, משקאות ומוצרי צריכה. כל החברות הרב לאומיות הגדולות מפעילות בברזיל מתקני ייצור.

מפעל וולקסווגן בברזיל

ייצור מתקדם (שם כולל לשימוש בטכנולוגיות חדשניות כלשהן בתעשייה לצורך שיפור ויעול היצור) החל לאחרונה לצבור מומנטום כאן. במהלך שנת 2015 הוחלט בברזיל להתחיל לפתח את החזון לגבי עתיד התעשייה המקומית ובאמצע 2016 חברו מספר משרדים ממשלתיים והקימו task force לתחום היצור המתקדם אשר כלל נציגי תעשייה, ממשל אקדמיה ומומחים נוספים מברזיל ומחוצה לה במטרה לפתח את תוכנית הפעולה לאומית ומדיניות סדורה בתחום.

החדשות המעניינות מבחינת ישראל הן שאחת ממסקנות הביניים החשובות של הדו”ח שהוציא ה- Task Force (להלן הדו”ח המלא באנגלית) הן שברזיל לא תוכל להתקדם לבדה בתחום ותזדקק להרבה עזרה מבחוץ. סקר שערכה אחרונה פירמת רואה החשבון Delloite, שכלל 746 ארגונים אשר מהווים יחד מהווים כרבע מהתמ”ג התעשייתי בברזיל מראה כי אחד מהתעדופים הכי חשובים לשנת 2017 בקרב חברות אלו היא השקעה במכונות וציוד והחלפתם בכאלו חדשים, יעילים ואיכותיים יותר. משתתפי הסקר נתבקשו לבחור שלוש טכנולוגיות אשר יעמדו במוקד העסק וההשקעות שלהן בשנה הקרובה והתוצאות, מבחינת חברות ישראליות, מעודדת מאוד: ניתוח מידע (Analytics), אינטרנט של הדברים (IoT), וסייבר (או במילים אחרות, תעשייה 4.0) היו אלו שהתעשיינים הברזילאים שמו במוקד. בדיוק החוזקות של התעשייה הישראלית.

כל אלו מראים שיש פוטנציאל גדול לחברות טכנ’ ישראליות בתחום היצור המתקדם בברזיל. כמובן, שהדרך להצלחה רצפות קשיים ומכשולים אולם החשיבות הגדולה שהתחום מקבל כאן בברזיל, יחד עם היכולת של הנספחות המסחרית לסייע לחברות במציאת שותפים ולקוחות וכמובן היכולות הישראליות מעלים משמעותית את הסיכוי להגשים פוטנציאל זה.

צור קשר עם:

בועז אלבראנס

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל