השקעות קולומביאניות בישראל? -אירוע קידום השקעות ראשון מסוגו בבוגוטה

הנספחות המסחרית בקולומביה ארגנה ביום שישי החולף את אירוע קידום ההשקעות בישראל הראשון שנעשה בקולומביה עד כה. האירוע נערך כניסיון ראשון לבחון את ההתעניינות של המקומיים בהשקעות בישראל, בעיקר השקעות מוטות טכנולוגיה.

למרות שקולומביה היא מדינה מתפתחת שבמבט ראשון נראית כמדינה המתקשה בכלכלתה היום יומית וכי השקעות במדינות שמעבר לים כמו ישראל היא על סף המדע בדיוני, מבט קרוב מראה כי למדינה פוטנציאל השקעות חוץ מכובד מאוד.  בקולומביה ישנה שכבה של מספר גופים, חברות ומשרדים משפחתיים אשר מרכזים אצלם חלק לא מבוטל של הונה של קולומביה. שכבה זו, אשר מחלקת את זמנה בין קולומביה וארה”ב, משקיעה כספה בדומה מאוד לגופים בארה”ב ומחפשת הזדמנויות השקעה באופן תדיר.

אירוע קידום ההשקעות תוכנן כאירוע אקסלוסיבי וקטן ל-30 איש משכבה זו של החברה הקולומביאנית, כאשר קהל היעד שהוזמן לאירוע היה מנהלי השקעות של גופים מוסדיים ופרטיים, משרדים משפחתיים ובעלי ממון מקומיים שיהיו מעוניינים לבזר את תיק ההשקעות שלהם ולהשקיע בקרנות ההון סיכון הישראליות כשער להשקעות בשוק ההייטק הישראלי והרצון ליהנות מפרותיו.

3 נציגים בכירים של קרנות הון סיכון ישראליות מובילות וכן מנהל חממה טכנולוגית בישראל שוכנעו על ידי צוות הנספחות להגיע לקולומביה, להוביל את האירוע ולהציג את ההזדמנויות שהן וחברות הפורטפוליו שלהן יכולות להציע למשקיעים פוטנציאלים מקולומביה.

עם תחילת שיווק האירוע בקרב הקהילה הפיננסית המקומית, התחוור כי ההתעניינות בקרב חבריה באירוע הזה גבוהה מאוד. בסופו של דבר הגיעו לאירוע 45 איש, בינהן מנהלי ההשקעות של ארבעת קרנות הפנסיה של קולומביה, נשיא בנק מקומי מוביל יחד עם צוות ההשקעה הבכיר של הבנק, מנהלי ההשקעות של חברת ביטוח מקומית, מנהלי ההשקעות של המשרדים המשפחתיים המובילים בקולומביה וכן מספר לא מבוטל של אנשים פרטיים בעלי ממון רב.

האירוע, כמו גם הפגישות הפרטניות שנערכו לנציגים הישראלים לאחר האירוע, הוכיחו כי קולומביה יכולה להוות כר פעולה מעניין מאוד לגיוס השקעות זרות בישראל וכי כדאי להתקדם אל מול אותם גופים פרטיים ומוסדיים שנענו להזמנה וגילו התעניינות רבה בהזדמנויות ששוק ההייטק הישראלי מציע למשקיעים קולומביאנים.

כפי שאני אומר להרבה אנשי עסקים ישראלים שחוששים/ לא רואים מדוע כדאי להתעניין לשוק הקולומביאני: קולומביה היא סוד ששמור לאמיצים – אם אתם מספיק אמיצים להגיע לקולומביה, אתם תבינו את הפוטנציאל. ארבעה נציגים אלו היו אמיצים מספיק לנסות ויצאו נשכרים מהעזתם.

תחום נושא קידום ההשקעות סומן על ידי הנספחות המסחרית בבוגוטה כיעד לשנת 2017 ואנחנו מקווים לייצר לכמה שיותר גופים בארץ הזדמנויות של השקעה בהם מקולומביה.

צור קשר עם:

ארז זיונץ

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל