ישראל לומדת לפחד מסוכר ומלחים?

עם הגעתנו לצ’ילה החוויה הראשונה היא קניית מצרכים במקום חדש-החנויות שונות והמוצרים אחרים המבחר גדול יותר והסחורה מכילה פריטים שאתה לא מכיר. בצ’ילה לחוויה החביבה הזו מתווסף גם גורם מלחיץ כיוון שעל הרבה מהמוצרים בצ’ילה תמצאו אזהרות בשילוט שחור על פני האריזה שזועק “מכיל הרבה סוכר” או לחילופין ” מלא בשומן טראנס”. לקח לנו זמן להבין שמדובר על רגולציה מחמירה של משרד הבריאות הצ’ילאני שבאה להכריח את היצרנים המקומיים והיבואנים לשווק סחורה בריאה יותר לאוכלוסייה המקומית. המוצרים זהים לאלו שאנו מכירים בארץ רק שבצ’ילה האמת התזונתית כולה בפרצוף.

אתרי החדשות בארץ עסקו בימים האחרונים ביוזמת “המדבקות האדומות” של משרד הבריאות שמטרתה סימון מוצרי מזון המכילים כמויות חריגות של מרכיבים שהוגדרו מזיקים. כבר מקריאת הכתבה מי שהיה בצ”ילה יכול לנחש שאנשי משרד הבריאות קיבלו השראה מצ’ילה ומהמודל שהחילו על התעשייה המקומית השנה.

מעבר לדיון המתפתח בישראל לגבי החלת התקנות ליצואן הישראלי העובדה כי בצ’ילה החוק כבר מיושם מהווה נקודת כניסה טובה לשוק שמתחנך לאכול בריא יותר. מזג האוויר המקומי והתוצרת החקלאית אמנם דומים לארץ אך התזונה המקומית שונה לחלוטין והייתה דומה יותר לארצות הברית. רוב רשתות המזון המהיר האמריקאיות נוכחות בצ’ילה ומקובל מאוד לאכול בקניונים ובמסעדות שבהם. בשנים האחרונות פועלת הממשלה כדי לשפר את בריאות התושבים ולצמצם את שכיחות הסכרת ושאר הבעיות הנלוות לתזונה לקויה וסימון המוצרים הוא חלק מצעדים אלו. בחלק מהמקומות נטען כי כמה אלפי מוצרים שינו את הרכבם לקראת החלת החוק החדש כדי שלא לסמנם כמזיקים.

העובדה כי השוק מתחיל להשתנות ולהיפתח למזון בריא יותר מהווה הזדמנות ליצואני מזון ישראליים שחלקם הגדול הינם מזונות בריאים או לפחות נתפסים ככאלו. מספר יצואנים ישראליים כבר פעילים בתחומי נישה של מזון במדינה אך העלייה בביקוש למזונות בריאים ו”סופר פודס” במדינה מהווים הזדמנות לחברות ישראליות להיכנס למדפי החנויות בצ’ילה. באם אכן תיושם ההצעה של משרד הבריאות הישראלי היצרנים הישראליים יהיו כבר ערוכים לשיווק כלל מוצריהם ולא רק את הבריאותיים שבהם לצ’ילה.

אנו בנספחות המסחרית בסנטיאגו נשמח לעזור ליצרני מזון מכל סוג לנסות ולחדור לשוק הצ’ילני שמהווה קרש קפיצה נוח בחברה מערבית יחסית לאמריקה הלטינית כולה. פנו אלינו.

צור קשר עם:

הדר שור

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל