הצלחה ישראלית בקולומביה בתחום החקלאי – כל הכבוד לחברת אגרונגוסיוס

כפי שלאחרונה התפרסם בישראל, עכשיו כבר אפשר לספר; חברת אגרונגוסיוס הישראלית חתמה על עסקה בסך 76 מיליון דולר עם ממשלת מחוז אנטיוכיה בקולומביה.

העסקה כוללת הקמת חממות, משתלה, בית קירור ובית אריזה בשטח של 900 דונם במחוז אנטיוכיה (שבירתו העיר מדאיין), וכוללת גם ליווי מקצועי של החקלאים על ידי החברה כמו גם סיוע בשיווק התוצרת המקומית. חברת אגרונגוסיוס הנה למעשה אינטגרטור חקלאי אשר תבצע את הפרוייקט על טהרת הידע וציוד ישראלי, כך שמדובר בבשורה טובה לחברות ישראליות נוספות שהנן ספקיות המשנה של החברה בפרויקט.

חברת אגרונגוסיוס היתה אחת מ-8 החברות שהציגו בביתן הלאומי הישראלי שהנספחות המסחרית הקימה בתערוכת אגרופוטורו שהתקיימה בחודש ספטמבר במדאיין, בתמונה ניתן לראות את אחת הפגישות האחרונות לסגירת העיסקה שהתקיימו בביתן בתערוכה עם מזכיר החקלאות (המקביל לשר החקלאות ברמה המחוזית) של ממשלת מחוז אנטיוכיה עם צוות החברה ואיתי. כנספח מסחרי, ליוויתי פגישות אלו וסייעתי לעימאד ריזקאלה, מנכ”ל אגרונגוסיוס, בעיקר בהצגת תמיכה ממשלת ישראל בחברה אל מול נציגי ממשלת מחוז אנטיוכיה. בגלל גודל העיסקה, הדבר היה חשוב מאוד מבחינתם כערובה נוספת לכך שלחברת אגרונגוסיוס יש את הידע והיכולת להקים פרוייקט בסדר גודל כזה. אך הסיוע הממשלתי לעסקה לא הסתיים שם, ובהמלצתי ומינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה בירושלים, אשרא, החברה הממשלתית לביטוח סיכוני סחר חוץ, ביטחה את העסקה, העסקה הראשונה שאשרא מבטחת בקולומביה.

מדובר במקרה הצלחה מרשים ומחמאות רבות מגיעות למר. ריזקאלה וצוותו באגרונגוסיוס אשר הצליחו להשיג את העיסקה, וצוות הנספחות שמח לסייע לחברה בתהליך המו”מ וימשיך ללוות את הפרוייקט מקרוב כאן בקולומביה במהלך יישומו. אנחנו שותפים לתקווה של אגרונגוסיוס כי מדובר בעיסקה ראשונה מתוך עיסקאות נוספות שהחברה תבצע כאן בקולומביה ונפעל ככל יכולתו על מנת לסייע למימוש תקווה זו.

מברוכ ומזל טוב לחברינו באגרונגוסיוס, אנא המשיכו כך.

צור קשר עם:

ארז זיונץ

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל