חברות אג-טק מוזמנות להגיש מועמדות לאקסלרטור בסט. לואיס

המערב התיכון בארה”ב, המוכר יותר בכינויו ה-Midwest, או The Heartland of America, מספק כ-30% מגידולי הסויה בעולם, וכ-27% מהתירס; וגם כ-7% מבשר החזיר והבקר. במילים אחרות, איזור משופע חקלאות.

בעיר סט. לואיס, השנייה בגודלה במדינת מיזורי, ממוקמים מספר שחקנים מהחשובים בעולם בתחום החקלאות והאגרוטכנולוגיה. חברות כמו Novus, Danisco וכמובן Monsanto לצד מכון Danforth למדעי הצמח.

אגב, העיר הגדולה ביותר במיזורי היא קנזס סיטי, שבאופן מפתיע לא נמצאת בקנזס, אלא בצד של מיזורי על הגבול עם קנזס. חייב לומר שהרגשתי קצת מרומה.

בכל מקרה, האקוסיסטם השופע בתחום החקלאות בסט. לואיס הצמיח גם אקסלרטור- The Yeild Lab, עם תכנית מאוד מעניינת: התכנית נמשכת 9 חודשים, אשר במסגרתם נדרשים להגיע לסט. לואיס בערך פעמיים לתקופה של עד שבוע בכל פעם. לחברות בתכנית מוצמדים מספר מנטורים לאחר תהליך של בחינה והתאמה, וגם- האסקסלרטור משקיע בכל חברה בתכנית סכום של $100,000.

למחזור הנוכחי של החברות הגישו מועמדות 120 חברות מ-26 מדינות, מתוכן נבחרו 6 חברות. כשליש מהבקשות הגיעו מחברות מסגמנט החקלאות המדויקת (Precision Ag). ניתן להגיש בקשה למחזור הבא של 2017, עד ל-16.10.2016. הגשת הבקשה אינה מורכבת במיוחד, צריכה לבטא את הדנ”א של החברה ולספר את הסיפור, קצר ולעניין. משיחות שניהלנו עם האקסלרטור עולה למשל שבשל התפלגות הבקשות בין סגמנטים השונים והריכוז בתחום החקלאות המדויקת והמזל”טים, הם יבחנו בקשות אלו בדקדקנות יתרה. תשומת הלב שלהם נתונה לחברות שיכולות להציע לחקלאי מידע פשוט שמתאר איזה פעולות יש לעשות בכדי לשפר את תנובת השדה; כלומר, Actionable data.

ראו גם כאן: Yield Lab Flyer

האקסלרטור פותח גם שלוחה בגאלווי, אירלנד, וניתן להגיש מועמדות לתכנית זו החל מ-2017.

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות לג’ורדן מילר מנספחות שיקגו בכתובת: Jordan.Miller@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

גיא כהן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל