האם היהודים יפתרו את הבצורת בצ’ילה?

צ’ילה חווה בשנים האחרונות תקופות של בצורת קשה, אשר התרחבה בשנים האחרונות מצפון המדינה למרכזה. מזג האוויר הים תיכוני גורם להחמרה של מצבי הבצורת המחזוריים בעולם.

בשנת 2016 הוכרזה בצורת גם באזורים הדרומיים של המדינה שהיו שופעי מים בשנים רגילות. תרחישי הבצורת הללו גורמים לשינוי הגישה הממשלתית והאזרחית לטיפול במים וחסכון בהם. תחום הטיפול במים ושפכים, החיסכון במים וטיהורם הוא שוק שהולך ומתפתח בשנים האחרונות במדינה ומהווה פוטנציאל איכותי לחברות ישראליות. המצויינות הישראלית בתחום המים מפורסמת בצ’ילה ואף ישנן מספר נציגויות מקומיות לחברות מים ישראליות.
הקהילה היהודית בצ’ילה מעורבת גם היא בתחום המים ומנהלת פעילות ברמה המדינתית לחינוך בנושאי מים ולהבאת פתרונות לשוק המים בצ’ילה דרך פורטל אינטרנטי ודרך מרכז בלאס שהוקם בסנטיאגו. במסגרת זו אורגן בשבוע שעבר ( 26.7.16) יום העיון השני לנושאי מים שהתרכז השנה ב”חינוך מים: ניסיון בינלאומי ושימושים בצ’ילה” בשיתוף פעולה עם האוניברסיטה הקתולית של צ’ילה (האוניברסיטה המובילה במדינה) הקהילה היהודית וגורמי ממשל. סגן נשיא בית הנבחרים בירך את המשתתפים וביום העיון, אליו הגיעו כ200 משתתפים, הרצו שני מומחים ישראליים פרופ’ דניאל רונן וד”ר אורית בן-צבי.
פעילות זו היא דוגמא מצוינת לתשומת הלב שתחום המים מקבל במדינה בשנים האחרונות ולתקציבים הרבים שמופנים לכך בהתאם.

ההזדמנויות באזורים השונים של צ’ילה אם בתחום המוניציפלי או ברמה המדינית או בתחום הכרייה המפותח של המדינה מהווים כולם נקודת כניסה נוחה לחברות ישראליות המחפשות להתרחב עם מוצריהן או שירותיהן לאמריקה הלטינית. המצב של שוק המים המשתנה בצ’ילה מהווה גם הוא הזדמנות לחברות ישראליות להיכנס למחוזות שעד היום לא הכירו בעיות מים בתחומם וערוכים לקלוט פתרונות שלמים או מוצרים או שירותים ספציפיים.

בחודש האחרון פתח מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה את הנציגות המסחרית בסנטיאגו ואנו נשמח לעזור לחברות ישראליות בתחום המים, או בכל תחום, בכניסה לשוק הצי’ליאני. פנו אלינו.

בתמונה: ראשי הקהילה היהודית השגריר רפי אלדד שני המרצים הישראליים ומנהל מרכז בלאס
בתמונה: ראשי הקהילה היהודית השגריר רפי אלדד שני המרצים הישראליים ומנהל מרכז בלאס

 

 

צור קשר עם:

הדר שור

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל